Ogłoszenia konkursów

OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO“FOX”

KONKURS ODBĘDZIE SIĘ 27 LUTEGO 2018 r.

KATEGORIE:

- KITTENS : KLASY III – IV

- BUNNIES : KLASY V – VI

- DUCKS : KLASY VII i II gimnazjum

Do konkursu należy:

Przeczytać krótką lekturę (wydawnictwa MMpublications)

- Kittens – „Rumpelstitskin”

- Bunnies – „Odyssey”

- Ducks – “Black Beauty”

Zagadnienia do opracowania w celu przygotowania się do tzw. "trzech pytań gratis" (czyli o podanej wczesniej tematyce):

Kittens: Forest Animals

Bunnies: Forest Life

Ducks: Environment Protection

Szczegółowe informacje oraz testy z poprzednich lat na stronie internetowej konkursu : https://fox.bielsko.pl/pages/strona-glowna (lub wpisując hasło „konkurs FOX” w wyszukiwarce Google.pl)

Terminy i miejsca przeprowadzania etapów

Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

dla uczniów szkół podstawowych

ETAP

TERMIN

GODZINA

MIEJSCE

etap I – szkolny

17 listopada 2017r.

(piątek)

szkoła uczestnika

etap II – rejonowy

3 lutego 2018 r.  (sobota)

Szkoła Podstawowa nr 3  ul. Legionów 210  87-100 Toruń

etap III – wojewódzki

21 kwietnia 2018 r. (sobota)

Szkoła Podstawowa nr 31 ul. Karłowicza 2 85-092 Bydgoszcz

Liga Zadaniowa - etap rejonowy

Etap drugi – rejonowy składa się z trzech oddzielnych spotkań konkursowych. W roku szkolnym 2017/2018 terminy spotkań etapu rejonowego zarówno dla szkół podstawowych jak i gimnazjów są następujące:

18.11.2017 r.

20.01.2018 r.

7.04.2018 r.

Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 10.00.

Czas rozwiązywania zadań w trakcie każdego ze spotkań wynosi 90 minut.

Do każdego ze spotkań etapu rejonowego opracowane są zadania przygotowawcze. Zadanie te będą umieszczane tylko na stronie internetowej konkursu. Zadania przygotowawcze do I spotkania zamieszczone zostaną na stronie internetowej po dniu 10.10.2017 r. W każdym zestawie zadań przygotowawczych dla klasy VII SP oraz klasy II gimnazjum wskazane są dodatkowe zadania przygotowawcze do etapu wojewódzkiego powiązane z aktualną tematyką. Zadania konkursowe przygotowane są przez Komitet Organizacyjny na podstawie zadań przygotowawczych. W trakcie każdego z tych spotkań uczeń rozwiązuje zestaw sześciu zadań konkursowych w formie pisemnej. Po zakończeniu etapu rejonowego Komitet Organizacyjny, zgodnie z zasadami opisanymi w załączniku nr 4 do niniejszego regulaminu, ustala listy zdobywców I, II i III miejsca oraz wyróżnionych. Zdobywcy I i II miejsca w konkursie klas VII SP oraz klas II gimnazjum, którzy uzyskają co najmniej 75% punktów możliwych do zdobycia, są zakwalifikowani do etapu finałowego – wojewódzkiego.

Konkursy wojewódzkie

Zapraszamy wszystkich uczniów, w których drzemie dusza aktora, poety lub pisarza do wzięcia udziału w dwóch wojewódzkich konkursach.

1. Konkurs Literacki „Urzeczenia”.

Należy napisać wiersz lub tekst prozą na temat Bydgoszczy lub jej okolic albo też twórczości bądź postaci Tadeusza Nowakowskiego.

1. Konkurs Recytatorski Prozy Tadeusza Nowakowskiego.

Drodzy uczniowie!

Nie wiecie, kim był Tadeusz Nowakowski? Zapytajcie Waszych polonistów – czekamy na Was. Zastanawiacie się, czy dacie radę? Z pewnością! Bo jak nie Wy, to kto?

Wszelkich informacji dodatkowych o konkursach udzielają poloniści. Na  zgłoszenia chętnych do udziału w konkursach czekamy do 5 listopada.

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny
Matematyka w obiektywie

Na stronie http://mwo.usz.edu.pl/ znajduje się regulamin i inne szczegółowe informacje na temat konkursu.

Pomocna może się okazać prezentacja lub ulotka

Każdy uczeń siódemki wie, jak przed uzależnieniem bronić się!

Ogłaszamy szkolny konkurs na najlepszą gazetkę ścienną dotyczącą uzależnień pod hasłem "Każdy uczeń siódemki wie, jak przed uzależnieniem bronić się!". Każda klasa w swojej klasopracowni przygotowuje gazetkę ścienną dotyczącą profilaktyki uzależnień. Najciekawsze, najbardziej oryginalne i samodzielnie przygotowane gazetki z wymyślonym hasłem promującym życie bez uzależnień zostaną nagrodzone. Wyłonienie zwycięzców i podsumowanie konkursu 30-31.10.17.
Pedagodzy.

Logo szkolnej telewizji

Z okazji nadchodzącego Dnia Technologii ogłaszamy konkurs na logo naszej szkolnej telewizji TV721! Szczegóły w załączonym regulaminie. Graficy, do dzieła!