Mateusz Święcicki 


8 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z panem Mateuszem Święcickim - polskim dziennikarzem sportowym i komentatorem meczów piłki nożnej w stacji Eleven Sports, który specjalnie dla nas przyjechał z Warszawy. Pan Mateusz opowiadał uczniom o specyfice pracy dziennikarza, sporcie i piłkarzach. Dziękujemy za udane spotkanie!
Więcej o panu Mateuszu przeczytacie tutaj http://taksiegra.pl/polscy-dziennikarze-…/mateusz-swiecicki/

 Zdjęcia ze spotkania znajdują się w naszej galerii.

 

Dr Bożena Szmelter - Fausek i Marcin Fausek

 

     W klasie II c gościliśmy rodziców Dorotki Państwa Bożenę i Marcina Fausek, którzy są konserwatorami dzieł sztuki i specjalizują się w konserwacji malarstwa i rzeźby polichromowanej. Państwo Fausek opowiedzieli o swoim zawodzie. Zajmują się głównie konserwacją zabytkowych obrazów, rzeźb, ołtarzy i ambon, a także malarstwa ściennego, które najczęściej można spotkać w kościołach. Następnie w ramach prowadzonych w klasie warsztatów odkryli niektóre tajniki warsztatu mistrza pozłotnika. Zapoznali uczniów z techniką złocenia na mikstion, czyli na mat. Pokazali przykłady prac pozłotniczych: wyzłoconych ornamentów, fragmentów ramy. Każdy uczeń miał możliwość samodzielnego wyzłocenia gipsowego odlewu muszli, aniołka, czy ornamentu. Każdy odlew był odpowiednio przygotowany do złoceń, czyli zaizolowany klejem glutynowym i lakierem uzyskanym z szelaku. Szelak to jest żywica naturalna pozyskiwana z wydzieliny owadów (Kerria lacca) zwanych czerwcami, żyjących w Indiach i Tajlandii. Na powierzchnię zaizolowanego odlewu każdy nałożył mikstion akrylowy i po upływie 15 minut naklejał płatki szlagmetalu. Na koniec po wypolerowaniu powierzchni i usunięciu nadmiaru płatka, szlagmetal należało zabezpieczyć warstwą szelaku, przed korozją. Szlagmetal jest imitacją prawdziwego złota, a dokładnie mosiądzem i niezabezpieczony zmienia kolor na niebieskozielony. W trakcie warsztatów Państwo Fausek pokazali również jak wykonuje się odlewy gipsowe. Gips wymieszali z wodą i przelali do specjalnej formy silikonowej, w której następowało wiązanie gipsu i jego twardnienie. Pod koniec zajęć odlewy gipsowe były już gotowe i wszyscy z zaciekawieniem oczekiwali wyjęcia z formy.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie - uczniowie klasy 2 c i Aleksandra Grzelak.

Zdjęcia znajdują się w naszej galerii.

 

dr hab. Przemysław Charzyński namibia__namib_naukluft_park__dune_45__32__december20161.jpg [300x408]


Urodził się w roku 1973 w Morągu. Gleboznawca i geograf, zatrudniony na UMK w roku 1999. Obecnie adiunkt w Katedrze Gleboznawstwa i Kształtowania Krajobrazu UMK w Toruniu i pełnomocnik dziekana Wydziału Nauk o Ziemi ds. mobilności. Naukowo zajmuje się klasyfikacją gleb glebami obszarów miejskich i turystyką kulturową. Pełni funkcję przewodniczącego Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej w Toruniu i przewodniczącego Komisji ds. Edukacji Gleboznawstwa Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego oraz wiceprzewodniczącego Grupy Roboczej SUITMA Międzynarodowej Unii Towarzystw Gleboznawczych.
            Od dziecka interesował się geografią i podróżami. Odwiedził dotychczas 78 państw na wszystkich kontynentach poznając ich kulturę, zabytki i osobliwości przyrodnicze. Z wypraw przywozi setki zdjęć i mapy regionów i miast, które odwiedził.
            Wrażeniami lubi dzielić się z innymi, aby zainspirować ich i zachęcić do poznawania świata.

Zdjęcia ze spotkania klasy 3 a z Panem Przemysławem Charzyńskim, które odbyło się 7.03.2017r. można obejrzeć w naszej galerii.


Justyna Gierszewska


    Uczniowie klasy 5b odbyli ciekawe spotkanie z cyklu ,,Ludzie z pasją”. Ich gościem była Pani Justyna Gierszewska, prywatnie mama Agnieszki:). Pani Justyna jest licencjonowanym przewodnikiem po naszym pięknym mieście. Dodatkowo jako jedyny przewodnik w mieście może pochwalić się znajomością języka japońskiego. Oprowadza wycieczki i turystów indywidualnych z wielu krajów, w tym również z Japonii.

Podczas spotkania Pani Justyna  przypomniała historię Torunia oraz legendy związane z naszym miastem. Ponieważ te ostatnie są nam dość dobrze znane, również mogliśmy pochwalić się naszemu Gościowi wiedzą.

Na zaprezentowanych fotografiach zobaczyliśmy, jak gród Kopernika zmieniał się na przestrzeni lat. Przeczytanie oryginalnego  przepisu na pierniki przysporzyło nam niemało trudności, ale i dostarczyło  wesołej zabawy. Dzięki zakupionym przez rodziców piernikom, mogliśmy rozkoszować się ich smakiem i jeszcze bardziej wczuć się w atmosferę i magię naszego pięknego miasta.

Pani Justyno, dziękujemy za wspaniałe spotkanie!

Uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą.

Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w naszej galerii.


Karol Ławniczuk


Klasa IIa gościła Pana Karola Ławniczuka, który jest rzeźbiarzem, a dokładnie snycerzem. Pan Karol ciekawie opowiadał nam o swojej pasji, pokazał narzędzia jakimi pracuje, fragmenty rzeźb oraz same rzeźby. Prace naszego gościa można oglądać w wielu kościołach i innych budynkach w naszym mieście. Warto podkreślić, że profesja Pana Karola jest coraz mniej popularna, a On sam jest jedynym snycerzem w Toruniu. 

W galerii można obejrzeć zdjęcia z tego spotkania.


Dorota Dominiak 


06.06.2016r. zajęcia w klasie III b poprowadziła p. Dorota Dominiak.

Pasją p. Doroty Dominiak jest książka. Od 8 lat zajmuje się składem książki tradycyjnej, jak również elektronicznej. Na przeprowadzonych zajęciach przybliżyła dzieciom działalność wydawnictwa, budowy książki i struktury papieru. Najważniejszą jednak sprawą pozostaje dla pani Doroty zainspirowanie dzieci do czytania książek w każdej postaci, również książek elektronicznych, jako podstawy prawidłowego rozwoju.

 Dziękujemy!

Zdjęcia ze spotkania znajdują się w naszej galerii.


Małgorzata Sobczyk

 

   Pani Małgorzata Sobczyk z wykształcenia jest nauczycielem matematyki i informatyki. Sześć lat temu zaczęła malować i jak sama twierdzi, nigdy nie przestanie tego robić, bo sprawia jej to ogromną przyjemność. Malowaniem wypełnia każdą wolną chwilę. Próbowała różnych technik, jednak jej ulubioną są suche pastele. Najczęściej maluje pejzaże, a inspiracją są przede wszystkim wakacyjne podróże. Podczas spotkania z klasą 3b, zapoznała uczniów z techniką malowania suchymi pastelami.

Zdjęcia można obejrzeć w naszej galerii.


   Danuta Nawrocka-Nowak


    Danuta Nawrocka-Nowak ur 9 kwietnia 1958r. w Sierpcu, z wykształcenia historyk sztuki, obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą. Jej pasją, odkąd ukończyła 7 lat, są robótki ręczne, wykonane na szydełku i drutach. Wykonuje głównie małe pacynki na palec, ubranka dla lalek, maskotki. Znana jest na całym świecie jako nutka_art. Pani Danuta była gościem klasy III b, poprowadziła warsztaty na których uczniowie wykonali pacynki, ozdoby choinkowe z wełny.

Zdjęcia można obejrzeć w naszej galerii.

 

 

Michał Krawczyk


   W klasie 5a zaproszenie przyjął tata Tomka Krawczyka, który jest fotografem. Poprowadził ciekawe zajęcia o fotografowaniu z dronem. Urządzenie latało po niebie fotografując nas i nasze osiedle. Dziękujemy za niezapomniane wrażenia :)

Zdjęcia możnazobaczyć w naszej galerii.


mont_blanc.png [300x226]

Arkadiusz Supczinski   

W dniu 22 maja 2015 roku uczniowie klasy II b spotkali się z człowiekiem wielu pasji panem  Arkadiuszem Supczinskim. Pan Arkadiusz opowiadał nam o wyprawie na Mont Blanc. Fragment z dziennika pana Arkadiusza:

Dzień 4

     Na szczycie byliśmy zupełnie sami o godz. 10.45 przy bezchmurnym niebie i nadal wielkim wietrze. Widoki zapierające dech w piersiach, ale najważniejsza to świadomość,  że stoimy na Dachu Europy!     Pobudka jak zwykle bardzo trudna, szczególnie już na tej wysokości  (3167 m) mocno nie chce się wstać. Długo celebrowane śniadanie, gorąca herbata w termosy, przepakowanie sprzętu (część zostawiamy w schroniskowych szafkach. Wyjście przy zachmurzonej pogodzie ok. godz. 9.00. Po drodze orientacja w trasie ponieważ śnieg trochę uprzykrzył nam możliwość odnalezienia najlepszej trasy. 

galeria


Arkadiusz Timm


   Klasa 4A gościła drugi raz pasjonata Pana Arkadiusz Timma, tym razem pokazał egzotyczne i unikatowe instrumenty muzyczne, które rzadko występują na całym świecie. Kto zgadnie jak się nazywają????

galeriadscn0367.jpg [300x225] Ilona Helman

 

      Pani Ilona Helman (babcia Kornelii Dominiak), pasjonatka rękodzieła bibułkarskiego, poprowadziła 9 marca 2015r. dla dzieci z klasy 2 b warsztaty twórcze. Pokazała jak można wykorzystać powszechną bibułę i krepinę dla modelowania różnorodnych kwiatów i ozdób świątecznych. Pani Ilona zajmuje się bibułą od 2009 r., kiedy to zainspirowana warsztatami rękodzielnika z Bieszczad prowadzonych przez Pana Andrzeja Kusza, sama postanowiła stworzyć własne kompozycje i urzeczywistnić pomysły na nowe formy bibułkarskie, przede wszystkim kwiatów, jak również całych stroików i kompozycji kwiatowych. Swe pomysły i wiedzę przekazuje z radością wszystkim tym, którzy chcą ją zgłębiać, prowadząc liczne warsztaty dla stowarzyszeń i kół, jak również dzieci i młodzieży w szkołach i domach kultury. W 2011 r. po raz pierwszy uczestniczyła w nagraniu programu Tradycją Regionu Malowane Magdaleny Michalak, promującego działalność Stowarzyszenia Doliny Pilicy, w którym działa, prezentując w niezwykle ciepły, kameralny sposób własny dorobek twórczy.

Zdjęcia w naszej galerii

 p1110635x.jpg [300x199]

 Maciej Krzemkowski 

     W dniu 20 marca 2015 r. gościliśmy w klasie 1a Kapitana Straży Pożarnej Pana Macieja Krzemkowskiego w ramach cyklu spotkań "Ludzie z pasją", który przeprowadził pogadankę na temat właściwych postaw wobec zagrożeń, uczył nas prawidłowego zachowania i reagowania wobec różnorodnych niebezpieczeństw cywilizacyjnych i zdarzeń o charakterze kryzysowym. Pan Kapitan przypomniał również o prawidłowym korzystaniu z numerów alarmowych. 

Dziękujemy za spotkanie!

Dzieci z klasy 1a wraz z wychowawcą

 

Arkadiusz Timm

 

Spotkanie z MUZYKĄ ETNICZNĄ, podczas którego prowadzący Pan Arkadiusz Timm zapoznał nas z czarem muzyki mis tybetańskich oraz ich znaczenia terapeutycznego dla organizmu ludzkiego.

    Pan Arkadiusz jest człowiekiem, dla którego muzyka etniczna to pasja. Ukończył studia muzyczne w Gdańsku, ale jego marzenie to  poznanie wszystkich krajów świata oraz ich kulturę muzyczną. Jeździ więc i chodzi po świecie, nasłuchuje, wypatruje.... zdarza się, że grywa z ulicznymi grajkami. Uwielbia instrumenty wszelakie, robione własnoręcznie. Wiele zostało zrobionych tylko dla niego. Po powrocie do Torunia przekazuje swoją wiedzę dzieciom. 
     Dziękujemy Panu Arkadiuszowi za wspaniały pokaz. Uczniowie z klasy 4a byli zachwyceni muzyką i efektami jakie zrobiły misy tybetańskie na ich organizmach. 
      Serdeczne podziękowania dla Pani Dyrektor Przedszkola Pinokio Alicji Rosochowicz za umożliwienie przeżycia niesamowitych chwil!

galeria


Tomasz Sobecki 


   Tomasz Sobecki jest absolwentem geografii Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UMK. Odwiedził naszą szkołę, aby w klasie 4a przedstawić swoje pasje związane z fotografią i podróżami. Lekcja była bogata w zdjęcia i opowiadania o ciekawych miejscach na ziemi. Serdecznie dziękujemy Panu i zapraszamy na kolejne spotkanie.

Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w naszej galerii


 

Paula Dutko


paula_dutko.jpg [300x225]     Dnia 22 października 2014 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z panią Paulą Dutko, która przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia z rysowania i szkicowania. Pani Paula jest studentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, ale od dziecka jej pasją jest rysowanie. 

   Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci, dlatego 29 października 2014 r. pani Paula odwiedziła nas ponownie i poprowadziła warsztaty rysowania pastelami. W wywiadzie udzielonym Marcie Smolarek i Amelii Drzewińskiej pani Paula powiedziała, że ciągle jeszcze rozwija swoją pasję i talent, gdyż w przyszłości chciałaby zostać ilustratorką i tłumaczką książek dla dzieci.
Życzymy powodzenia w realizacji planów i serdecznie dziękujemy!

 

Zdjęcia ze spotkań można obejrzeć w naszej galerii

 


Jacek Nowaczyk


Pan Jacek Nowaczyk, człowiek z pasją, a raczej pasjami. Przeprowadził dla szóstoklasistów ciekawe zajęcia chemiczne.

jn_lab0021.jpg [300x440]

Pan Nowaczyk jest pracownikiem naukowo- dydaktycznym wydziału chemii UMK. Od lat kształci studentów chemii w zakresie recyklingu odpadów polimerowych. Szczególnie interesuje się działaniem ozonu na materiały polimerowe i nowymi polimerami przewodzącymi prąd elektryczny. Jest współorganizatorem Pracowni Przetwórstwa i Recyklingu Polimerów.

Chemia stała się największą pasją pana Jacka od 1982 roku, kiedy to przeczytał pierwszą książkę z tej dziedziny. Chociaż jej tytułu nie pamięta, to wywarła ona na nim tak duże wrażenie, że wpłynęła na jego dalsze życie. Obok tej pasji ma też trzy mniejsze. Jedną z nich jest poezja. Zainteresowanie poezją w jego przypadku nie ogranicza się wyłącznie do czytania. Zdarza mu się również pisać utwory poetyckie.

Kolejną pasją pana Jacka jest rysowanie, któremu oddaje się już od lat wczesnoszkolnych. Jednak dopiero w szkole średniej poznał ludzi, którzy pomogli mu ją rozwinąć. Namalował kilka obrazów na płótnie, ale jego ulubioną techniką jest ołówek i piórko.

Wreszcie trzecia z tych mniejszych pasji to muzyka. Obecnie ogranicza się prawie wyłącznie do słuchania, ale w okresie studiów śpiewał w Chórze Akademickim oraz w zespole rockowym Jolly Roger. Grywa też czasem na gitarze i śpiewa poezję.

Życzymy panu Jackowi Nowaczykowi jak najwięcej czasu na rozwijanie swoich zainteresowań.


Anita Parys - zdobywczyni szczytu w Karakorum

wspinaczka_na_ÔÇ×szczyt_przyja╝niÔÇl_w_rejonie_doliny_ghidims_dur.jpg [300x200]

     Uczniowie klas czwartych spotkali się z panią Anitą Parys, zdobywczynią pakistańskiego szczytu w Karakorum, na którym nie stanęła wcześniej ludzka stopa. Opowiedziała o swojej niezwykłej wyprawie, która trwała prawie miesiąc. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o tym, jak należy przygotować organizm do tak trudnej wspinaczki, jaki miała ona przebieg, co się jada i pije w górach, jak odpoczywa i utrzymuje higienę, a także jak żyją mieszkańcy wysokich gór. Uczniowie mogli obejrzeć specjalistyczny sprzęt do wspinaczki wysokogórskiej oraz wiele ciekawych zdjęć.
    Pani Anita pracowała kiedyś w naszej szkole jako nauczyciel języka polskiego, dlatego z wprawą belfra zachęcała uczestników spotkania do realizowania swoich marzeń i pasji. 

 

 Kazimierz Trybulski

dsc_0106x.jpg [300x452]

 

     W ramach spotkań z  "ludźmi z pasją", klasy 5b i 6b miały przyjemność gościć na swoich lekcjach historii Pana Kazimierza Trybulskiego, emerytowanego nauczyciela polonistę oraz autora powieści historycznych. Pierwsza jego powieść: „Ballada o rycerzu Krzyża” wydana została w roku 2011 przez Wydawnictwo Region w Gdyni, a jej tematem jest codzienne życie braci Zakonu Krzyżackiego na zamku w Radzyniu Chełmińskim. Są też jednak w powieści sceny rozgrywające się na zamkach: w Toruniu i w Grudziądzu.

   Drugą książką napisaną przez pana Kazimierza jest przygodowa powieść dla młodzieży: „Za rzeką czasu”, którą wydało w roku 2013 Wydawnictwo WAM w Krakowie. Akcja powieści rozgrywa się w roku 1310 w Słupie, Grucie oraz w Grudziądzu, gdzie za sprawą pustelnika Hilariusa przenoszą się dwie współczesne gimnazjalistki: Alicja i Karolina. Śledząc ich przygody, czytelnik poznaje całe bogactwo zarówno materialnej, jak i duchowej kultury wieków średnich, życie codzienne  średniowiecznej wsi i średniowiecznego miasta – Grudziądza.

 

   Pan Kazimierz na samym wstępie podkreślił związki, jakie go łączą ze szkołą, do której przyjechał: pracuje w niej bowiem jego córka (Małgorzata Sobczyk), a także uczyły się w niej dwie jego wnuczki – Alicja i Karolina.

 

    Pan Trybulski krótko omówił swoje dwie książki, zachęcając szczególnie do przeczytania  powieści „Za rzeką czasu”, którą wypożyczyć można w naszej bibliotece szkolnej. Najdłużej jednak mówił o średniowieczu, o życiu ludzi w tej epoce, o kulturze i osiągnięciach wieków średnich, podkreślając fakt, że zarówno Toruń, jak i miasto, z którego przyjechał (Grudziądz), znajdowały się wówczas w granicach Państwa Zakonnego, a Toruń był pierwszym miastem, które Zakon Krzyżacki na terenie przekazanym mu przez księcia Konrada zbudował.

    Uczniów szczególnie zainteresował los ówczesnych dzieci, a przede wszystkim los tak zwanych „podrzutków” i sierot. 

      Na zakończenie autor „Za rzeką czasu” zachęcił młodzież do zwiedzenia Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego, które trzy dni przed wizytą w naszej szkole sam zwiedził. 

Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w naszej galerii.

 

 Pan Kazimierz napisał o wizycie w naszej szkole na swoim bloogu.


 

Astronom w SP 7

w ramach projektu edukacyjnego

„Kosmos pełen tajemnic – jak zostać Kopernikiem”

 

dsc07464x.jpg [300x225]

      Dnia 06 marca 2014 r. w naszej szkole gościliśmy Pana Stanisława Rokita – astronoma z Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium” w Toruniu, który przybliżył uczniom klas III i VI najciekawsze zjawiska i odkrycia astronomiczne oraz postać i dorobek Mikołaja Kopernika w formie prezentacji i prelekcji. Dla naszych uczniów była to niepowtarzalna okazja do poszerzenia swojej wiedzy oraz ciekawego spotkania z astronomią. SP nr 7 w Toruniu od lat współpracuje z toruńskim Planetarium – aktywnie korzystając z seansów astronomicznych oraz wystaw interaktywnych. Pan Stanisław Rokita dołączył do szkolnego grona „Ludzi z pasją”.

                                                        Serdecznie dziękujemy!

 

"Polecam obserwacje nieba w każdym miejscu. Nawet w rozświetlonym mieście można znaleźć takie miejsca, skąd da się obserwować gwiazdy. A wiedząc czego szukać i jak patrzeć, można wiele zobaczyć"

 

Stanisław Rokita

 

O prelegencie:

 

W Toruniu od 1989 r., absolwent UMK (kierunek: astronomia). Od 1994 r. pracuje w Planetarium (od początku Placówki). Autor i współautor kilkunastu seansów popularnonaukowych. Twórca cyklu „Muzyka pod gwiazdami”, autor specjalnych pokazów artystycznych i koncertów pod kopułą Planetarium.

 

Zainteresowania i hobby: miłośnicze obserwacje nieba, science-fiction, fotografia, grafika komputerowa, muzyka elektroniczna (ale nie tylko, również irlandzka, rock).

 

 

Mateusz Jadczak 


dsc_0175.jpg [300x225]

         Mateusz Jadczak jest studentem matematyki UMK. Jego pasją jest granie na gitarze elektrycznej i akustycznej. Swoją grą uświetnił lekcje muzyki w klasie 4A i 6B. Gra we Włocławku w zespole The Keffirs muzykę grunge. Może kiedyś będzie sławnym gitarzystą? ;) Niektórzy już zaopatrzyli się w jego autograf :) Dziękujemy! Ciekawa lekcja!


 

Oliwia Machowska 

Oliwia Machowska z kl. 6a od dwóch lat rozwija swój talent plastyczny, a jej pasją jest rysunek ołówkiem i węglem. Zdjęcie prezentuje cykl prac z wystawy indywidualnej na terenie naszej szkoły.


plastyka_1.jpg [300x227]
Mikołaj Radziszewski i Jan Klonowski


Mamy wspaniałych zdolnych uczniów, którzy swoimi pasjami potrafią dzielić się z rówieśnikami. Mikołaj Radziszewski i Jan Klonowski z klasy 5A uświetniali swoją grą na gitarze elektrycznej lekcję muzyki w klasie 4B i 5A. Poznawaliśmy temat o "Instrumentach elektrycznych i elektronicznych". Mikołaj z zaangażowaniem zainteresował swoje koleżanki i kolegów mistrzowskim wykonaniem znanych i lubianych kawałków. Dziękujemy :)


pasja_3a.jpg [300x245]

 

 

 

 

 

gitara_3.jpg [300x223]

 


Grzegorz Tomasik


W ramach cyklu spotkań z ludźmi z pasją gościliśmy dziś ciekawą postać. Pan Grzegorz Tomasik uwrażliwiał nas swoją pasją do fotografowania. Klasa 6a z wielkim zaciekawieniem i skupieniem wzięła udział w zajęciach, na których gość pokazał własne zdjęcia, albumy, film. Człowiek z bogatym doświadczeniem pokazał swój dorobek artystyczny. Uczniowie zaciekawieni pokazem multimedialnym już dziś zastanawiają się nad swoimi pasjami. Może ktoś zostanie artystą fotografem? ;) Dziękujemy za ciekawą lekcję i życzymy dalszych sukcesów w konkursach fotograficznych.


pasja_1a.jpg [300x223]

 

 


Katarzyna Lewandowska


W ramach hasła na 2013 rok "Z pasją do sukcesu" klasa 6A wraz z Panią Joanną Fojt gościła na lekcji plastyki Panią Katarzynę Lewandowską Historyczkę Sztuki i Kuratorkę. Pani Kasia, mama Stasia,  poprowadziła zajęcia, na których analizowała obrazy, pokazywała ciekawą twórczość różnych malarzy i artystów zachęcając nas do własnych przeżyć i interpretacji dzieł malarskich oraz uczyła jak wydobywać dane z obrazów.
Cała klasa z ogromnym zainteresowaniem podziwiała pasje gościa i uczestniczyła w lekcji specjalnie dla niej przygotowanej.