Dzień Dziecka w SP7


       Dzień Dziecka to okazja do wspólnej zabawy, swobody i radości. W naszej szkole 1 czerwca upłynął  pod znakiem promocji zdrowia, dlatego też był  sport w różnych odsłonach, zdrowe jedzenie i oczywiście dużo uśmiechu na dziecięcych buziach.

            Hasło, zorganizowanego z tej okazji  festynu brzmiało: „Skacz, biegaj, dobrze się odżywiaj – zdrowie wygrywaj”. W związku z tym uczniowie mieli do dyspozycji różnorodne stanowiska sportowe, na których mogli sprawdzić skoczność, celność, szybkość, ale także poznać zabawy z dziecięcych lat swoich rodziców, np.: grę w kapsle, skoki w worku, zabawy z gumą czy „kręconką”. Był nawet rzut beretem, wspólna rozgrzewka i tańce, spontanicznie zainicjowane przez uczniów. Zainteresowani wschodnimi sztukami walki mieli możliwość wzięcia udziału w treningu taekwon-do.

            Dużą atrakcją okazały się przygotowane przez wszystkie klasy stanowiska ze zdrowym jedzeniem i napojami. Klasy starsze dodatkowo wykonały plakaty, reklamujące warzywa i owoce, z których przygotowane zostały ich potrawy (każda klasa zgodnie z wylosowanym wcześniej kolorem). Dzieci z dużą niecierpliwością czekały na zakończenie degustacji przez komisję konkursową, aby same mogły spróbować swoich smakołyków. Uczniowie byli zaskoczeni jak kolorowe i smaczne, a także proste w przygotowaniu mogą być zdrowe przekąski.

            Festyn był również okazją do nauki przez zabawę. Na wspaniałej mapie świata można było umieścić obrazki warzyw i owoców, zgodnie z krajem ich pochodzenia; ułożyć przestrzenną ,,piramidę zdrowia”, poznając w ten sposób zasady komponowania zdrowej, codziennej diety. Dzieci mogły także obejrzeć  prezentację multimedialną na temat zdrowego stylu życia, przygotowaną przez ucznia klasy 4b. Samodzielnie stworzyły postać „Zdrowoludka”, wypełniając jego  wnętrze rysunkami zdrowych produktów i ozdabiając szkicami różnych form aktywności fizycznej. Uczestnicy festynu mogli też odwiedzić wyjątkowy gabinet lekarski, a w nim sprawdzić ciśnienie, wzrok, a nawet wypić szczepionkę. Była degustacja naturalnego soku jabłkowego oraz stragan z warzywamii owocami, których solidne porcje można było otrzymać w zamian za wykonanie  ćwiczenia fizycznego. Chętni mogli sfotografować się podczas „Pikniku na trawie”, pozując ze ,,zdrowymi” rekwizytami, np.: piłkami, rakietkami, owocami itp.

Dużo emocji wzbudził mecz na „śniegowe kule” pomiędzy uczniami i nauczycielkami. Tylko uczniom klas szóstych udało się pokonać reprezentację nauczycielek, pozostałe dwa mecze zakończyły się zwycięstwem pań.

Festyn był doskonałym momentem do zaprezentowania różnorakich dziecięcych talentów. Okazało się, że w naszej szkole mamy: malarki, baletnice, tancerki , piosenkarzy, uczniów grających na różnych instrumentach, a także uczniów trenujących taekwon-do. Wszystkim gratulujemy talentu!

Na zakończenie naszego spotkania odbyło się „przytulanie szkoły” oraz losowanie nagród. Szczęśliwcy wylosowali sprzęt sportowy i karnety na basen.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę oraz wysiłek włożony  w przygotowanie stanowisk, potraw, dekoracji, a na koniec uporządkowanie terenu.

Mamy nadzieję, że był to dla wszystkich miło spędzony czas. Do zobaczenia za rok!

 

Dzień Mamy

     Uroczystość klasowa z okazji Dnia Mamy w klasie 1a odbyła się 22 maja. Dzieci z tej okazji przygotowały poczęstunek, upominki dla mam, część artystyczną. Wszyscy zaproszeni goście wzięli udział w konkursach i zabawach razem z dziećmi. Wszyscy się świetnie bawiliśmy! 

 

Dzień Ziemi

      Pod koniec kwietnia Obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji nasza szkoła przepełniona była wykonanymi przez uczniów plakatami o tej tematyce. Dodatkowo od 24 kwietnia do 4 maja na parterze szkoły oglądać można było wystawę pod nazwą Eko-Architektura. Eksponaty wykonali uczniowie z klas VI-tych. 


Lekcje ze studentami z Liverpool Hope University

 

      W dniach 9 - 11 marca gościliśmy w naszej szkole studentów z Liverpool Hope University. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych w całości w języku angielskim. Była lekcja religii, matematyki, przyrody, muzyki oraz poezji. Dowiedzieliśmy się, czym jest klonowanie, jak grać w kółko i krzyżyk 3D, jak na różne sposoby można interpretować utwór muzyczny i jak przy pomocy krepy, plasteliny i klocków zbudować model rzeki. Na zdjęciach uczniowie klasy 5a w trakcie lekcji przyrody.

 

W karnawale kocie bale


    27 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbyła się impreza integracyjna z przedszkolakami. ”W karnawale kocie bale”. Odwiedziły nas przedszkola: Flisaczek, Leśny Ludek, Mały Światek,  Pinokio i Miejskie Przedszkole nr4 . Były konkursy i zabawy sportowe, wspólne tańce i śpiewy. Wszyscy bawili się wspaniale. 

 

Zabawa inauguracyjna - Akademia Przyszłości


      21 styczniu roku 2015 team tutorów i ich wspaniałych dzieci z SP 7 spotkał się na oficjalnej zabawie inauguracyjnej. W sali na parterze odbył się mały seans filmowy, dotyczący powstania życia na Ziemi, każde dziecko dostało nawet swój bilet! Na mocny akcent zasługują słodkie ciasteczka, poczęstunek cieszył się ogromnym powodzeniem wśród małych artystów... Dlaczego artyści? Było malowanie mapy świata (ciekawe, kto by rozpoznał, co kryje nasza mapa), na której każdy uczestnik inauguracji, mały i duży, odcisnął kolorową dłoń. Dzieci wykazały się też w sztuce lepienia wulkanów z masy solnej, piękna sztuka z prawdziwą różową erupcją! Na koniec odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia Akademii Przyszłości, królewski miecz został zastąpiony wielkim ołówkiem. Od teraz oficjalnie podbijamy świat.

Lekcja prawa 

   W dniu 5 grudnia 2014 r. klasy 5a i 5b uczestniczyły w "Lekcji Prawa", na którą zaprosiło nas Koło Naukowe VIS MAIOR działające przy Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Uczniowie wzbogacili swą wiedzę na temat systemów prawa w ujęciu historycznym, instytucji prawnych oraz pogłębili świadomość znajomości prawa na co dzień. Gospodarze zorganizowali również konkurs z nagrodami, w którym "studenci" mogli zaprezentować swą wiedzę prawniczą.

 

Serdecznie dziękujemy organizatorom za niezapomnianą i cenną lekcję, dzięki której sentencja "Ignorantia iuris nocet" (nieznajomość prawa szkodzi) będzie mogła pójść w zapomnienie, a nasi uczniowie bardziej świadomie będą mogli w przyszłości korzystać ze swoich praw obywatelskich.


Wieczorny seans filmowy


5 listopada miały miejsce szkolne obchody Halloween. Uczciliśmy je seansem filmowym i zajadaniem słodkości. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy zechcieli nas wesprzeć domowymi wypiekami. Nie zostało ani okruszka!