Myślę, co jem

mysle_co_jem.png [124x124]       Nasza szkoła bierze udział w realizowanym przez Fundację Instytut „Zdrowie z Natury” programie edukacyjnym„Myślę co jem” – profilaktyka otyłości i chorób dietozależnych wśród dzieci”. Program kierowany jest do dzieci klas II-V szkół podstawowych Gminy Toruń.

Program polega na przeprowadzeniu lekcji multimedialnych, które będą zamieszczane na stronie www.zdrowieznatury.org  z wykorzystaniem tablic interaktywnych. Zajęcia odbędą się od maja do grudnia 2015 r. Tematyka zajęć obejmuje komponowanie zdrowego jedzenia, nauki czytania etykiet i składników pożywienia, wagi jedzenia w kontekście zdrowia oraz sztuki/kultury spożywania posiłków.

Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości dzieci w obszarze zdrowia, zdrowego odżywiania, wpływu jedzenia na zdrowie i samopoczucie oraz kultury jedzenia. Działania kładą nacisk na zdrowy styl życia już od najmłodszych lat, aby od dzieciństwa wprowadzać nawyk dbania o zdrowie własne i najbliższych. Prawidłowy rozwój oraz dobre zdrowie w dzieciństwie i młodości wpływają na zdrowie i jakość życia w dalszych latach.

Koordynatorami działań szkolnych w ramach projektu są: p. Mirosława Dmowska oraz p. Grażyna Wiśniewska