Odwiedziny bartnika

08.06.2016r. naszą szkołę odwiedził gość z pasieki Boża Iskierka znajdującej się w miejscowości Męcina Mała w Beskidzie Niskim. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się na czym polega praca bartnika oraz poznały kilka tajemnic świata pszczół. Zajęcia były połączone z degustacją pyłku kwiatowego, zdrowego, naturalnego miodu oraz warsztatami wyrobu świeczek z wosku pszczelego. Największą atrakcją było jednak obserwowanie żywych pszczół w specjalnym miniaturowym ulu. W zajęciach brali udział uczniowie klas 2A, 2B, 2D i 3B.

Konkurs ,,Siedem Wyzwań”

23 maja 2016 roku odbyła się w naszej szkole I edycja międzyszkolnego konkursu ,,Siedem Wyzwań”. Konkurs objęty został patronatem Polskiego Związku Logopedów oraz Wydziału Edukacji Urzędu Miasta. Wzięło w nim udział  17 reprezentacji szkół z Torunia i okolic. Uczniowie klas II i III dzielnie zmagali się w siedmiu urozmaiconych konkurencjach. Musieli między innymi rozpoznać melodię wykonywaną przez koło muzyczne na bumbumrurkach czy zbudować wieżę z klocków lego. Uczestnicy wykazali się wielką determinacją i hartem ducha. Przez cały czas dopingował ich do działania sympatyczny lego-ludzik. Zwycięstwo zdobyła drużyna SP 2, drugą lokatę wywalczyła SP10, a trzecie miejsce przypadło w udziale SP23. Gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali  imienne dyplomy i drobne upominki. Żegnając się dziękowali organizatorom za wspaniałą zabawę i deklarowali chęć ponownego spotkania za rok!

Legendarne opowieści o dziedzictwie kulturowym Torunia

Dnia 20.06.2016r. na zajęciach w klasie III b gościliśmy pracowników i studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Panie przeprowadziły  w ramach Projektu "Inicjuj z FIO" warsztaty edukacyjne "Legendarne opowieści o dziedzictwie kulturowym Torunia". Z zainteresowaniem słuchaliśmy legend o Toruniu, mieliśmy okazję do tworzenia bajkowych opowieści. Na zakończenie każdy z nas otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książeczkę do kolorowania "Legendy toruńskie".

Koncert Toruńskiej Orkiesty Symfonicznej

W ramach szkolnych audycji muzycznych, 24 lutego w naszej szkole odbył się koncert Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na temat Wolfganga Amadeusza Mozarta - jednego ze słynnych klasyków wiedeńskich. Wiódł krótkie, lecz bardzo twórcze życie. Poznaliśmy jego biografię i bogatą twórczość muzyczną.

Sportowo rozrywkowo

pod takim hasłem bawiły się w naszej szkole przedszkolaki. Dzieci zapoznały się z programem artystycznym przygotowanym przez uczniów naszej szkoły. Wystąpił zespół taneczny Mimy 7 oraz chór uczniów klasy 2a i 3b. Najmłodsi nagrodzili popisy starszych kolegów i koleżanek gromkimi brawami. Druga część imprezy przebiegła w atmosferze zdrowej rywalizacji sportowej między przedszkolami. Nie było przegranych, a radości było co niemiara. Mamy nadzieję, że mali Goście długo będą wspominać rozrywkowo- sportowy dzień w naszej szkole.

Wielkia Orkiestra Świątecznej Pomocy

08.01.2015r. zagraliśmy  w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.   Na terenie szkoły zebraliśmy 661 zł 40gr.

Dziękujemy!

Debata z cyklu „Otwarta szkoła”

Dnia 22 października 2015 r. o godz. 17.00 odbyła się w naszej szkole I Debata z cyklu „Otwarta szkoła ”. Udział w niej wzięli przedstawiciele rodziców, uczniów, nauczycieli i dyrekcja szkoły.

Podczas debaty wspólnie zastanawialiśmy się nad budowaniem partnerskich relacji, rolą i miejscem rodziców, uczniów i nauczycieli w demokratycznej szkole oraz określiliśmy wzajemne oczekiwania i zasady współpracy, mocne i słabsze strony naszej szkoły, a także wytyczyliśmy kierunki działań. Kolejna debata, na której wspólnie popracujemy nad misją szkoły, sylwetką wychowanka oraz programem wychowawczym i profilaktyki odbędzie się w miesiącu listopadzie.

Materiały z debaty wraz z opracowanymi wnioskami przekazane zostały rodzicom, nauczycielom oraz SU.

Rajd

W dniu 3 października uczestniczyliśmy w Rajdzie "Jestem wolny kocham siebie, nie chcę się niszczyć". Pod profesjonalną opieką przewodnika poznawaliśmy zabytki Torunia, podziwialiśmy ich piękno i odkrywaliśmy  tajemnice jakie kryją.

• Krzywa  Wieża prezentowała się naprawdę wspaniale- czy ktoś uwierzyłby, że zbudowali ją dwaj zwaśnieni bracia, a nocą można usłyszeć ich szepty? W każdym razie tak mówi legenda.
  • Każdy z nas mógł wyszeptać w ośle ucho swoje najskrytsze marzenie. Ale tylko jedno. Podobno osioł często się myli.
  • Podziwialiśmy Dom Mikołaja Kopernika.
  • Prawdziwym zaskoczeniem było to, że kiedyś, z jednej z bram, na głowy  wrogów sypano gorącą kaszę.

Po zwiedzaniu Starego Miasta poszliśmy nad "Martówkę" nieco się rozerwać.

"Jesienne Spotkania z Panią Mediacją" w klasie trzeciej

Na obchody Międzynarodowego Tygodnia Mediacji przygotowaliśmy prace plastyczne dotyczące rozwiązywania konfliktów z udziałem mediatora.
Nagrodę za najciekawszą pracę otrzymała uczennica klasy IIIa.

Latający wiercipięta

Klasa II d uczestniczyła w warsztatach organizowanych przez toruński Młyn Wiedzy. Podczas zajęć pod tytułem „Latający wiercipięta” dzieci dowiedziały się czym jest lot bierny i aktywny.  Własnoręcznie wykonały modele ważki i latającej wiewiórki poznając ich budowę. Entuzjastycznym opisom prac nie było końca.