Rok szkolny 2014/2015

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji do biblioteki zostały zaproszone dzieci z oddziału przedszkolnego wraz ze swoimi ukochanymi misiami. Mali goście obejrzeli prezentację o misiach bajkowych, dzieci z łatwością odgadywały nazwy misiów , bohaterów oglądanych często bajek. Pewną trudność sprawił tylko miś Kolargol, a zaskoczeniem było odsłuchanie piosenki z bajki o Misiu Uszatku w języku japońskim.. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę o misiach żyjących w przyrodzie i dowiedziały się, że koala powszechnie zwany misiem, wcale nim nie jest.

Święty Mikołaj w bibliotece

W grudniu świąteczna atmosfera dotarła i do biblioteki. Przerwy w czytelni spędzali nawet pomocnicy Świętego Mikołaja w charakterystycznych czerwonych czapkach.

OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK

W dniach 11-18 marca nasza biblioteka zamieniła się w lokal wyborczy. Uczniowie wszystkich klas II-VI zostali zaproszeni do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Akcji „Wybory Książek”. W czytelni dzieci rozmawiały o wadze każdego głosu oddawanego w różnych wyborach oraz obejrzały krótką prezentację na temat, jak wyglądają prawdziwe wybory na przykład do władz samorządowych miasta. Po wybraniu przedstawiciela Komisji Wyborów Książek, który miał za zadanie stwierdzić, czy urna wyborcza jest prawidłowo zabezpieczona i nie próbowano do niej się dostać, nastąpiło głosowanie na 3 najciekawsze książki, które powinny znaleźć się na półce w każdej bibliotece. Przewodniczący Komisji czuwał nad prawidłowym przebiegiem oddawania głosów, jeśli sposób przeprowadzenia wyborów nie budził zastrzeżeń, składał swój podpis na protokole wyborczym. Ostatniego dnia wyborów, detektywi z „Bibliotecznego Klubu Detektywistycznego” jeszcze raz ocenili, czy urna nie została naruszona i komisyjnie dokonali jej otwarcia i pomogli w liczeniu oddanych głosów. 229 uczniów klas II-VI oddało swój głos, wskazując 185  tytułów książek. Wszystkim serdecznie dziękuję, poniższa tabela zawiera tylko część tytułów, pełny protokół został przesłany do Warszawy i jest dostępny do wglądu w bibliotece.

LP

Grimm

Muminki

Janson T.

O psie, który jeździł koleją

Pisarski R.

Piorun

Martynka

Delahaye G.

Wiersze

Tuwim J.

Kot w butach

Perrault

Gwiazd naszych wina

Green J.

Zdjęcia z wyborów w naszej galerii:

Akcja „Podziel się ciekawą książką” dobiegła końca

Już po raz drugi zbieraliście książki, które zasilą księgozbiór szkolnej biblioteki. W czasie trwania Akcji przynieśliście do biblioteki 116 książek w tym 24 lektury. Kolejny raz nie zawiedliście, za co serdecznie dziękujemy Wam w imieniu przyszłych Czytelników.

Szczególne podziękowania należą się Ignacemu Jarzemskiemu z IIIC, który przyniósł 39 książek i tym samym przyczynił się do sukcesu swojej klasy!

Ilość przyniesionych książek razem

W tym lektury

Ilość książek, która zostanie włączona
do zbiorów biblioteki