Pysznie i zdrowo zaczynamy dzień w zerówce

Zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania przygotowaliśmy na drugie śniadanie sałtkę owocową. Królowały banany, truskawki, jabłka, gruszki, kiwi, borówki. Smaku dopełniły jogurty naturalne. Sałatka to dobra alternatywa dla batonika. Sałatki smakowały tym bardziej, że zrobiliśmy je samodzielnie.

Projekt językowy- "Fruit and vegetables"

Dzieci uczestniczyły w projekcie językowym "Owoce i warzywa". Nauczyły się jak prawidłowo odżywiać się, aby być zdrowym, poznały nazwy niektórych owoców i warzyw w języku angielskim, uczestniczyły w zabawach i ciekawych formach zajęć.

Cykl czytelniczy

"Elmer i motyle"- kolejna część zachwycającej dzieci opowieści o przygodach kolorowego słonia Elmera. Tym razem pani Zosia Owsian przyniosła świecące motylki. Każdy mógł je przez chwilę potrzymać w dłoniach. Te motyle nie odfrunęły, były z dziećmi podczas, gdy pani Zosia czytała-  a czyta przepięknie.

Koncert  "Wiosenna układanka"

20 kwietnia br. dzieci gościły w Przedszkolu Miejskim nr 17 w Toruniu na koncercie TOS pt. "Wiosenna układanka". Wysłuchały fragmenty utworów muzyki klasycznej, poznały instrumenty muzyczne oraz spróbowały swoich sił śpiewając kanon. Dzieci były zachwycone.

Wizyta w Przedszkolu Miejskim nr 17

26 kwietnia br. odwiedziliśmy Przedszkole Miejskie nr 17 w Toruniu i wspólnie z przedszkolakami obejrzelismy sztukę Teatru VASKA pt. "Kot w butach". Wspaniały występ aktorów nagrodziliśmy gromkimi brawami.

Wizyta w bibliotece

W maju odwiedziliśmy naszą bibliotekę szkolną, poznaliśmy obowiązki pani bibliotekarki oraz zwiedziliśmy pomieszczenie, w którym jest pokaźny księgozbiór. Nie każdy może zajrzeć w zakamarki biblioteki. Bardzo chcemy nauczyć się czytać i wypożyczać książki od pani Asi.

Czy mogę pobawić się z tym psem?

Na to pytanie odpowiedzieli dzieciom przedstawiciele Straży Miejskiej. Dzieci dowiedziały się jak należy traktować psa oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia atakiem ze strony agresywnego zwierzęcia. Gościem specjalnym była cudowna i niezwykle spokojna suczka Luna, która wykazała się ogromną cierpliwością. W nagrodę najmłodsi obdarowali Lunę czułościami. Głaskaniu i przytulaniu nie było końca. To niezwykle cenna lekcja nie tylko dla dzieci.

Bezpieczne zabawy na śniegu

Dzieci podczas zajęć z przedstawicielem Straży Miejskiej utrwaliły wiadomości na temat bezpiecznych zabaw na śniegu. Wykazały się szeroką wiedzą i mądrze odpowiadały na zadane pytania.

Tłusty czwartek

Tradycji stało się zadość. Ten jeden dzień w roku zarezerwowany został na słodkie pączki, które królowały w całej szkole. Uczta była wspaniała, a zbędnych kalorii i energii dzieci pozbyły się w czasie zajęć gimnastycznych i zabaw ruchowych.

Dzień Babci i Dziadka

12 lutego br. naszą zerówkę odwiedzili bardzo wyczekiwani Goście-  Babcie i Dziadkowie. Z tej okazji dzieci przygotowały wierszyki i zaprezentowały krótkie przedstawienie. Zaśpiewały piosenkę w języku angielskim oraz zatańczyły. Wnuczęta wręczyły ukochanym dziadkom prezenty, ugościły kawą i smakowitymi wypiekami. Imprezę uwieńyły konkursy dla naszych Gości. Śmiech dziadków i wnucząt było słychać w całej szkole.

Zajęcia w Domu Eskenów

To była pierwsza wizyta w muzeum. Dzieci dowiedziały się kto założył Toruń, kim był kupiec, czym groziło spotkanie z piratem w średniowiecznych czasach. Zwiedziły pomieszczenia muzealne i oglądały eksponaty. Uważają, że muzeum to bardzo ciekawe miejsce.

W Planetarium

Luty to czas, gdy dzieci zgłębiają wiedzę na temat Kosmosu. Planety, gwiazdy, Słońce, Księżyc kryją tak wiele tajemnic... W Planetarium podczas seansu "Cudownej podróży" dzieci utrwaliły i poszerzyły swoją wiedzę o Układzie Słonecznym. Otrzymały odpowiedzi na wiele zadawanych przez nie pytań. Dzieci były zachwycone wizytą w Planetarium, z pewnością wybiorą się tam z rodzicami.

Bal karnawałowy

12 stycznia br. dzieci uczestniczyły w balu karnawałowym dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Rodzice przedszkolaków okazali się bardzo kreatywni, ponieważ wszystkie stroje były oryginalne i niepowtarzalne. Mamy przygotowały salę i słodki poczęstunek. Wszystkie dzieci wróciły do domów zachwycone.

Jasełka

Dzieci przygotowały niecodzienny prezent z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla swoich bliskich- jasełka.  Był to pierwszy poważny występ najmłodszych dzieci. Mimo, że miały ogromną tremę, wystąpiły rewelacyjnie. Rodzice i dziadkowie nagrodzili swoje pociechy gromkimi brawami, a Gwiazdor podesłał wspaniałe podarunki.

Pierwsza pomoc

Nasi namłodsi uczestniczyli w zajęciach dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia poprzedzone zostały pogadanką na temat "Bezpiecznych zabaw na śniegu". Przedszkolaki świetnie poradziły sobie podczas ćwiczeń i zdobyły wiele cennych wiadomości i umiejętności.

Zabawy na śniegu

Pierwszy śnieg to okazja do wspaniałej zabawy. Wiemy jak się bawić, aby nie wyrządzić sobie i innym krzywdy. Razem z panią Anią przeprowadziliśmy doświadczenia ze śniegiem. To była ciekawa lekcja.

Mikołajki

Najmłodszym dzieciom w szkole upominki rozdał sam Święty Mikołaj. Wszyscy bardzo się cieszyli z wizyty tak wspaniałego gościa. Dzieci zadawały wiele pytań Mikołajowi, śpiewały dla niego piosenki i recytowały wierszyki. Obiecały też, że w sobotę wieczorem wyczyszczą buciki. To było cudowne spotkanie.

Andrzejki

Bawiliśmy się wspaniale, były wróżby, gry i zabawy przy muzyce a na zakończenie pyszny poczęstunek.