Międzyszkolny Konkurs ,,Siedem wyzwań”

22 maja 2017 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs ,,Siedem wyzwań”. Konkurs objęli honorowym patronatem Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydent Miasta Torunia oraz Polski Związek Logopedów.

Do urozmaiconych wyzwań dzielnie stanęło 33 uczniów z 11 szkół z Torunia i okolic.

Ostatecznie najlepszą okazała się drużyna SP6, II miejsce zajęła SP 11, a III-SP 2.

 

 "WUJEK JACEK NA WESOŁO"

Dnia 18 maja 2017r. gościliśmy w naszej szkole autora książek dla dzieci, tekstów i muzyki do piosenek (blisko 300) dla namłodszych. Impreza dla klas 0-3 odbyła się pod hasłem "WUJEK JACEK NA WESOŁO". Pan Jacek Beszczyński przez wiele lat prowadził w Radiu Toruń program radiowy dla dzieci "Dobranocka Wujka Jacka" oraz dziecięcy zespół piosenki i tańca "Śpiewające słoneczko". Podczas spotkania zagrał na gitarze wspólnie z Panem Krzysztofem  i zaśpiewał kilka piosenek ze swojego repertuaru.Wszyscy świetnie się bawili!


Turniej pt. „Podróż do Legolandii”

 

9 marca br w naszej  szkole odbył się turniej pt. „Podróż do Legolandii” w ramach projektu „Zaleguj się w Siódemce”.  Adresatami tej propozycji były dzieci z przedszkoli. Kreatywnie, wytrwale  i z wielkim zaangażowaniem przedszkolaki rozwiązywały zadania z  wykorzystaniem klocków Lego. W imprezie wzięły udział: Przedszkole Flisaczek, Leśny Ludek, Mały Światek oraz Przedszkole Miejskie nr 4. 


Wiosna na sportowo z miastem Toruń i radiem Gra 


Dnia 21.03.2017r. uczniowie klas 3a i 3b wraz z wychowawcami  witali wiosnę na sportowo w hali sportowej "Arena" przy ul.Bema. Impreza odbywała sie pod hasłem  "Wiosna na sportowo z miastem Toruń i radiem Gra". Było mnóstwo atrakcji sportowych, dzieci mogły grać w siatkówkę, koszykówkę,rugby,curling, wspinać się po ściance, wiosłować, jeździć na rowerze,biegać przez płotki. Uczniowie aktywnie spędzili czas na hali, świetnie sie bawiąc i wygrywając nagrody.

Na stronie radia Gra znajdują się informacje i zdjęcia z tej imprezy.

 

Wizyta studentów z Liverpool Hope University

W dniach 14-16 lutego gościliśmy w naszej szkole studentów z Liverpool Hope University. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych w całości w języku angielskim. Była lekcja przyrody, historii, plastyki, muzyki, oraz zajęcia teatralne. Dowiedzieliśmy się skąd biorą się trzęsienia ziemi, jak wygląda nasz układ słoneczny i jakie rośliny można spotkać w lasach tropikalnych. Poznaliśmy budowę średniowiecznych zamków i nauczyliśmy się rysować nie patrząc na kartkę. Na zajęciach teatralnych  uczyliśmy się przy pomocy własnego ciała przedstawiać różne scenki życia codziennego. Mamy nadzieję, że studenci odwiedzą nas za rok.

 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2017


17 lutego br. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu. W apelu w sali gimnastycznej uczestniczyli uczniowie z klas 1-6. Podczas apelu głos zabrała pani Dyrektor, która pogratulowała uczniom sukcesów, wręczyła dyplomy za udział w szkolnej zbiórce WOŚP, a także następujące certyfikaty: certyfikat Szkoły Budującej Wrażliwość Społeczną oraz certyfikat za udział uczennic z kl. 6A w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym „Janusz Korczak-Czarodziej wyobraźni”.

Następnie pani pedagog przedstawiła uczniom historię Dnia Bezpiecznego Internetu, przypomniała także hasło tegorocznej edycji oraz ideę tego święta. W trakcie apelu uczniowie obejrzeli trailery: NASK i Krasnoludki-materiały edukacyjne poświęcone bezpieczeństwu w Internecie.

Kolejnym punktem programu były scenki dramowe przygotowane przez uczniów z koła teatralnego i dziennikarskiego przedstawiające problemy związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu. Uczniowie klas 3a i 4a zaprezentowali tego dnia plakaty o tematyce bezpiecznego korzystania z Internetu.

Ponadto przez cały tydzień we wszystkich klasach odbywały się zajęcia profilaktyczne prowadzone przez pedagoga szkolnego i wychowawców klas dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.

Link do reportażu, który będzie brał udział w ogólnopolskim konkursie na reportaż z Dnia Bezpieczengo Internetu w szkole:

https://www.youtube.com/watch?v=iFaBil51KD4


Nasi uczniowie na jasełkach fundacji "Światło" 

W teatrze Baj Pomorski w Toruniu 16 grudnia o godzinie 16.00 przedstawiciele naszej szkoły, w tym uczniowie klasy 4a, uczestniczyli w jasełkach przygotowywanego przez wolontariuszy Toruńskiej Teatralnej Grupy Efata działającej przy Fundacji Światło.

Jasełka były bardzo zabawne - relacjonuje Piotr. Podobało mi się, gdy trzej królowie zaczęli tańczyć przy akompaniamencie kolęd - dodaje Zuzia. Dla mnie ważnym momentem było, gdy diabeł pomógł aniołowi znaleźć drogę do nieba, jest to wzruszające - powiedziała po spektaklu Nikola.

 

Klasa III B na zajęciach w Centrum Chemii

 

9 listopada klasa III B wybrała się na zajęcia do Centrum Chemii w Małej skali. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt. „W świecie gazów - efektownie i wybuchowo (tlen, wodór, ditlenek węgla)”. Uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia posługując się różnymi przedmiotami używanymi na co dzień w gospodarstwie domowym, ale korzystali również z profesjonalnych narzędzi. Podczas doświadczeń zmienialiśmy kolor substancji w probówkach, korzystając z tzw. suchego lodu i różnych odczynników, a także ”łapaliśmy” gaz w bańkę mydlaną. Zajęcia były bardzo ciekawe, przeprowadzone bezpiecznie i w bardzo przyjemnej atmosferze. Polecamy wszystkim!

  

Code Week


Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbył się w tym roku już po raz trzeci. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W ubiegłym roku w Polsce odbyło się ponad 300 wydarzeń promujących kodowanie. W tym roku nasza szkoła również przyłączyła się do tego projektu.

 

Malowanie głosem ze Scratchem

Podczas zajęć koła informatycznego uczniowie będą malować swoim głosem obrazy na ekranie wykorzystując możliwości programu Scratch.

Lego gra 

Uczniowie będą z klocków Lego tworzyć schematy własnych gier i wymyślać do nich zasady. Zajęcia dla klas drugich prowadzone w ramach innowacji pedagogicznej "Zaleguj się w Siódemce".

Kreatywne warsztaty z Lego WeDo 2

Nauczyciele zainteresowani pracą z Lego WeDo 2 będą mieli okazję zapoznać się z programem oraz możliwościami jego kreatywnych zastosowań na różnych zajęciach.

Wydarzenia są widoczne na mapie events.codeweek.eu