ROYAL DAYS


W dniach 15-19 stycznia w naszej szkole wśród klas I-IV odbywały się ROYAL DAYS. Uczniowie, podczas lekcji kulturowych, mieli okazję dowiedzieć się co nieco o brytyjskiej rodzinie królewskiej oraz poznać liczne ciekawostki na temat panującej Elżbiety II. Podczas prezentacji trwał konkurs na najciekawszy królewski kostium (wyniki za dwa tygodnie). Na zdjęciach klasy: 1a, 1b i 4d 


Zajęcia prowadzone przez studentów z Liverpool Hope University


W dniach 13-15 grudnia gościliśmy w naszej szkole studentów z Liverpool Hope University. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych w całości w języku angielskim. Była lekcja geografii, angielskiego, hiszpańskiego,  plastyki, matematyki  oraz WF. Dowiedzieliśmy się czym jest globalizacja i jak na nas wpływa. Poznaliśmy zasady gry w bench ball i nauczyliśmy się rozmawiać o wakacjach po hiszpańsku . Na matematyce  rywalizowaliśmy rozwiązując zadania, a na plastyce próbowaliśmy odtworzyć szczegóły architektoniczne budynków przy użyciu różnych technik. Mamy nadzieję, że studenci odwiedzą nas również za rok.

Zdjęcia z zajęć znajdują się w galerii.

 

Życzenia dla seniorów Pobytu Dziennego 

Stowarzyszenia Hospicjum Światło


Relacja z wydarzenia na stronie Stowarzyszenia Hospicjum Światło.


Szkolna telewizja TV 721


Wydarzenia szkolne w jesiennym odcinku wiadomości szkolnej telewizji TV 721, przygotowanym przez debiutujących dziennikarzy z kl. 7: Film


Jasełka w Klubie "Kameleon"


13 grudnia grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pań L. Buśkiewicz, J. Fojt i M. Springer udała się do Klubu "Kameleon" MSM. Zaprezentowaliśmy tam jasełka podczas Wigilii dla samotnych członków spółdzielni, wzbogacone o polskie kolędy. Nasz występ spotkał się z życzliwym przyjęciem zgromadzonych, wśród których był między innymi emerytowany proboszcz parafii NMP, ks. J. Nowakowski.

Zdjęcia znajdują sie w naszej galerii.

 

Mistrzostwa szkoły podstawowej i gimnazjum w szachach


7 listopada 2017 r. w budynku na ul. Bema odbyły się mistrzostwa szkoły podstawowej i gimnazjum w szachach. W klasach podstawowych zwyciężył - Szymon Zając, w klasach gimnazjalnych - Maurycy Sokulski. Gratulujemy! Gra w szachy stwarza nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy i fantazji, kształci wyobraźnię przestrzenną, pamięć i uwagę, a przede wszystkim inicjuje sytuacje wymagające abstrakcyjnego, logicznego myślenia, wpływa także dodatnio na zwiększenie aktywności umysłowej, giętkości pamięci, przyczynia się do rozwoju inteligencji i rozbudzenia twórczych zdolności. Zatem grajmy! 

 Zdjęcia z mistrzostw znajdują się w naszej galerii.


Międzynarodowy Dzień Muzyki


28 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Na korytarzach w czasie przerw rozbrzmiewała różnegorodzaju muzyka w wykonaniu Marty Smolarek z klasy 7A. Dziękujemy Marcie za muzyczne przerwy! 

Zdjęcia znajdują się w naszej galerii.


BohaterON, czyli kartka do powstańca

 

We wrześniu uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w akcję wysyłania kartek do powstańców, organizowaną w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia BohaterON. Uczniowie klas starszych wypełniali na lekcjach kartki pozyskane z Warszawy, a uczniowie klas trzecich wykonali własnoręczne laurki. Wszystkie prace zostały wysłane do Warszawy, gdzie wolontariusze Fundacji  Sensoria będę przekazywać powstańcom kartki i laurki. 

kartka_dla_powstancajpg [300x200]

 

Od kropki wszystko się zaczyna…  

               

      15 września  nasza szkoła dołączyła do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki.  Uczniowie za sprawą małej bohaterki o imieniu Vashti mieli okazję do rozmów o własnych talentach, kreatywności i odwadze. Dzień rozpoczął się od poszukiwania kropek w całym budynku szkolnym przy ul. Bema. Uczniowie przeszukali wszystkie kąty i zakamarki. Każdy miał także możliwość narysowania swojej własnej, oryginalnej kropki. W klasach działo się wiele ciekawych wydarzeń, np.: uczniowie tworzyli kropkowe opowieści, prace plastyczno-techniczne, matematyczne zadania  z kropką w tle, a na szkolnym boisku pojawił się kropkowy dywan. W przyszłym roku szkolnym zamierzamy ponownie uczestniczyć w tym wydarzeniu. Już nie możemy doczekać się kolejnego „kropkowego” dnia.

dzien_kropkixpng [300x244]


 

 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

 

       4 września 2017 r. rozpoczęło naukę w SP 7 ponad 620 uczniów, a pracę 70 osób grona pedagogicznego. Nasza szkoła to teraz dwa budynki - jeden przy ul. Bema 66 (z oddziałem przedszkolnym i klasami 1-4), drugi przy ul. Morcinka 13 (klasy 5-7 i 2-3 gimnazjalne). 

Zdjęcia znajdują się w naszej galerii.