Spektakl "Mikołaj na wakacjach"

18.06.2018r. na Scenie Na Zapleczu w Teatrze Wilama Horzycy miała miejsce premiera przedstawienia teatralnego pt. „Mikołaj na wakacjach”, którego tekst napisany został specjalnie na tę okazję przez pisarza Kazimierza Trybulskiego. Aktorami byli  nauczyciele naszej szkoły.

Na premierę został zaproszony m.in. autor scenariusza. Po spektaklu powiedział parę słów do widzów oraz podarował bibliotece szkolnej egzemplarz swojej najnowszej książki pt. "Chrystian". Recenzję z obejrzanego spektaklu umieścił na swoim blogu:

 http://kazimierztrybulski.blogspot.com/2018/06/w-horzycy-grali-moja-sztuke.html

 Dziękujemy za prezent w formie scenariusza oraz miłe słowa na temat naszej gry aktorskiej.

 

Uroczystość nadania szkole imienia

 

30.05.2018r. w naszej szkole odbyła się uroczystość nadania szkole imienia. Jest już relacja z tego wydarzenia na stronie internetowej naszego miasta:

http://www.torun.pl/pl/mikolaj-kopernik-patronem-sp-nr-7-0

oraz w TV Toruń:

http://www.tvtorun.net/movie/show?id=15732

Na naszej stronie również pojawiły się zdjęcia z tego wydarzenia:

Poświecenie sztandaru

Nadanie imienia szkole i przekazanie sztandaru

Tak wyglądały przygotowania do tego święta: 

http://sp7torun.superszkolna.pl/filmy/5938/nasz-nowy-patron 


 
Wywiad z uczestniczką Powstania Warszawskiego
 

Dnia 25 maja uczennice naszej szkoły udały się do p. Marii Kowalewskiej ps. Myszka - jedynej żyjącej w regionie uczestniczki Powstania Warszawskiego. W planach było przeprowadzenie wywiadu z p. Marią. 

- Po wyjściu ze szkoły nad Toruniem rozpętała się ogromna burza. Zmoczone do suchej nitki zapukałyśmy do drzwi. Otworzyła nam uśmiechnięta starsza pani, która miłym gestem zaprosiła nas do środka, zapalając światło w korytarzu. Zdjęłyśmy buty i nagle zamiast światła zastałyśmy ciemność. Aby zobaczyć co się stało Ola szybko wskoczyła na barana do Aurelii. Okazało się, że na samym dole, w piwnicy była awaria prądu. Co najciekawsze awaria dotyczyła tylko mieszkania Pani Marii. Włączyłyśmy dodatkowe zasilanie, dzięki czemu wszystko wróciło do normy. - relacjonuje Ola.
- W mieszkaniu Pan Marii unosił się zapach sernika. Takiego sernika w życiu nie jadłam - zachwycała się po spotkaniu Aurelia. Na ścianach wisiały pamiątki i piękne obrazy oraz fotografie. - Naszym  rozmowom nie było końca. Dowiedziałyśmy się , jak wyglądał normalny dzień podczas Powstania Warszawskiego i co sprowadziło Panią Marię do Torunia. 

Tutaj można obejrzeć przeprowadzony przez uczennice wywiad. Film uczestniczył w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski we współpracy ze znanym vlogerem "Autostopem przez świat".
 
 

Warsztaty origami 3D

24 kwietnia 2018 r. klasa 6a wzięła udział w warsztatach origami 3D, które zorganizował Wydział Matematyki i Informatyki UMK. Uczniów najbardziej zainteresowały plecione kule :). Dziękujemy za ciekawe zajęcia i miłą atmosferę!

 

Mistrzostwa Rakiet Wodnych

23 kwietnia 2018 r., w ramach XVIII Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki o godz.12.00 na Bulwarze nad Wisłą, odbyły się XIII Mistrzostwa Rakiet Wodnych. Nasi uczniowie uczestniczyli w nich bardzo aktywnie. Sami, bądź z pomocą rodziców, skonstruowali rakiety. Podczas mistrzostw odbyła się ich prezentacja oraz lot. Efektowne i najdalej latające rakiety zostały nagrodzone - I miejsce w mistrzostwach zajęła rakieta ucznia z kl. 5b, II miejsce - ucznia z kl. 2a, a III - ucznia z kl. 1a.

 

Sportowa Wiosna z Radiem GRA w Arenie Toruń 

We wtorek, 21 marca w Arenie Toruń odbyła się impreza: Sportowa Wiosna z Radiem GRA. Wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły. Poniżej znajduje się link do strony Radia Gra z opisem i zdjęciami z wydarzenia.

https://gra.fm/sportowa-wiosna-z-radiem-gra-w-arenie-torun.html

 

 

ROYAL DAYS

W dniach 15-19 stycznia w naszej szkole wśród klas I-IV odbywały się ROYAL DAYS. Uczniowie, podczas lekcji kulturowych, mieli okazję dowiedzieć się co nieco o brytyjskiej rodzinie królewskiej oraz poznać liczne ciekawostki na temat panującej Elżbiety II. Podczas prezentacji trwał konkurs na najciekawszy królewski kostium (wyniki za dwa tygodnie). 


Zajęcia prowadzone przez studentów z Liverpool Hope University


W dniach 13-15 grudnia gościliśmy w naszej szkole studentów z Liverpool Hope University. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych w całości w języku angielskim. Była lekcja geografii, angielskiego, hiszpańskiego,  plastyki, matematyki  oraz WF. Dowiedzieliśmy się czym jest globalizacja i jak na nas wpływa. Poznaliśmy zasady gry w bench ball i nauczyliśmy się rozmawiać o wakacjach po hiszpańsku . Na matematyce  rywalizowaliśmy rozwiązując zadania, a na plastyce próbowaliśmy odtworzyć szczegóły architektoniczne budynków przy użyciu różnych technik. Mamy nadzieję, że studenci odwiedzą nas również za rok.

 

Życzenia dla seniorów Pobytu Dziennego 

Stowarzyszenia Hospicjum Światło


Relacja z wydarzenia na stronie Stowarzyszenia Hospicjum Światło.


Szkolna telewizja TV 721


Wydarzenia szkolne w jesiennym odcinku wiadomości szkolnej telewizji TV 721, przygotowanym przez debiutujących dziennikarzy z kl. 7: Film


Jasełka w Klubie "Kameleon"


13 grudnia grupa uczniów naszej szkoły udała się do Klubu "Kameleon" MSM. Zaprezentowaliśmy tam jasełka podczas Wigilii dla samotnych członków spółdzielni, wzbogacone o polskie kolędy. Nasz występ spotkał się z życzliwym przyjęciem zgromadzonych, wśród których był między innymi emerytowany proboszcz parafii NMP.

 

Mistrzostwa szkoły podstawowej i gimnazjum w szachach


7 listopada 2017 r. w budynku na ul. Bema odbyły się mistrzostwa szkoły podstawowej i gimnazjum w szachach.  Gra w szachy stwarza nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy i fantazji, kształci wyobraźnię przestrzenną, pamięć i uwagę, a przede wszystkim inicjuje sytuacje wymagające abstrakcyjnego, logicznego myślenia, wpływa także dodatnio na zwiększenie aktywności umysłowej, giętkości pamięci, przyczynia się do rozwoju inteligencji i rozbudzenia twórczych zdolności. Zatem grajmy! 


Międzynarodowy Dzień Muzyki


28 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Na korytarzach w czasie przerw rozbrzmiewała różnegorodzaju muzyka w wykonaniu uczennicy klasy 7a. Dziękujemy!


BohaterON, czyli kartka do powstańca

 

We wrześniu uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w akcję wysyłania kartek do powstańców, organizowaną w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia BohaterON. Uczniowie klas starszych wypełniali na lekcjach kartki pozyskane z Warszawy, a uczniowie klas trzecich wykonali własnoręczne laurki. Wszystkie prace zostały wysłane do Warszawy, gdzie wolontariusze Fundacji  Sensoria będę przekazywać powstańcom kartki i laurki. 

kartka_dla_powstancajpg [300x200]

 

Od kropki wszystko się zaczyna…  

               

      15 września  nasza szkoła dołączyła do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki.  Uczniowie za sprawą małej bohaterki o imieniu Vashti mieli okazję do rozmów o własnych talentach, kreatywności i odwadze. Dzień rozpoczął się od poszukiwania kropek w całym budynku szkolnym przy ul. Bema. Uczniowie przeszukali wszystkie kąty i zakamarki. Każdy miał także możliwość narysowania swojej własnej, oryginalnej kropki. W klasach działo się wiele ciekawych wydarzeń, np.: uczniowie tworzyli kropkowe opowieści, prace plastyczno-techniczne, matematyczne zadania  z kropką w tle, a na szkolnym boisku pojawił się kropkowy dywan. W przyszłym roku szkolnym zamierzamy ponownie uczestniczyć w tym wydarzeniu. Już nie możemy doczekać się kolejnego „kropkowego” dnia.

dzien_kropkixpng [300x244]


 

 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

 

       4 września 2017 r. rozpoczęło naukę w SP 7 ponad 620 uczniów, a pracę 70 osób grona pedagogicznego. Nasza szkoła to teraz dwa budynki - jeden przy ul. Bema 66 (z oddziałem przedszkolnym i klasami 1-4), drugi przy ul. Morcinka 13 (klasy 5-7 i 2-3 gimnazjalne).