Od roku szkolnego 2017/2018 w szkole działa szkolna telewizja TV721. Nazwa powstała z połączenia tradycji telewizyjnej Gimnazjum nr 21, włączonego w wyniku reformy oświaty do SP 7. Dzięki zajęciom („Z kamerą przez szkolne korytarze”) z nauczycielami opiekującymi się szkolną telewizją, uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania dziennikarskie i medialne, wykorzystując technologie informacyjno-komunikacyjne. Tworzą materiały filmowe, odcinki wiadomości, odcinki specjalne czy wywiady, promując w ten sposób szkołę w środowisku lokalnym i ogólnopolskim. Materiały filmowe zamieszczane są regularnie na szkolnym kanale YouTube.

W szkole mamy również pomieszczenie służące nam za studio telewizyjne, gdzie nagrywamy ujęcia do wiadomości i odcinków i zajmujemy się ich montażem. Dysponujemy także dwiema małymi kamerami, statywami i lampą. W wyposażeniu studia w sprzęt bardzo pomógł nam udział Gimnazjum nr 21 w konkursie Nowoczesna Szkoła, zorganizowanym w 2013 r. przez NAU SA. Szkoła zajęła w nim III miejsce i wygrała 10 tys. zł, które przeznaczono właśnie na wyposażenie studia.

W październiku 2017 r. odbył się, w ramach Dnia Technologii, konkurs na logo telewizji szkolnej. Zwyciężyła praca Marty. Od tej chwili szkolna TV721 ma swój graficzny znak:

logo_tv_niebieskiepng [300x144]

Logo zaprojekowane zostało także w innej niż podstawowa kolorystyce. Jest używane w zależności od tematyki materiałów filmowych.

logo_tv_czerowonepng [300x225]

logo_tv_zielonepng [300x225]

Oto nasze materiały filmowe. Oglądajcie nas. Zachęcamy!

Wybory do SU

Pasowanie pierwszaków