su4.png [300x249]Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

        Anna Studzińska - Czyszka

     Aleksandra Jurkiewicz

     Joanna Filipowicz


 

 

 

                   

Przewodniczący Zarządu

Mateusz Szatkowski 

mateuszjpg [84x150]

Zastępcy Przewodniczącego Zarządu

Jakub Hanczewski                                   Zuzanna Niewiadomska

   kubajpg [84x150]                                         zuziajpg [84x150]

Członek Zarządu

Zofia Von Styp Rekowska

zosiajpg [112x150]


Szkolna Księga Rekordów


logo_rekordowpng [253x258] Galeria Szkolnej Księgi Rekordów

REGULAMIN KSIĘGI REKORDÓW SIÓDEMKI


Blog Samorządu Uczniowskiego


Adres: http://blogsiodemki.blogspot.com/

Z przyjemnością zawiadamiamy, że został stworzony blog, na którym możecie publikować swoje materiały dotyczące życia szkoły. Macie ciekawe pomysły? Prześlijcie je na adres: blog.su.sp7@gmail.com Grupa redakcyjna bloga postara się je wykorzystać.


AKTUALNOŚCI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy

Wszystkie klasy starsze w ramach rywalizacji „Klasa na medal” otrzymują zadanie: przygotujcie fotoreportaż,  jak wyglądał Wasz klasowy Dzień Pizzy. Fotoreportaże  należy dostarczyć 26 lutego, czyli w pierwszy dzień po feriach, do jednego z opiekunów Samorządu Uczniowskiego.

8 lutego przypada Tłusty Czwartek

Smacznego…

4 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem

W ramach rywalizacji „Klasa na medal” wszystkie klasy starsze do 5 lutego mają za zadanie przygotować plakat na temat wylosowanego przez siebie raka. Losowanie tematu odbędzie się w poniedziałek 15 stycznia. Format i technika wykonania plakatu są dowolne.

Dyskoteka karnawałowa

31 stycznia w godzinach od 17:00 do 19:00 w budynku szkoły przy ul Morcinka odbędzie się dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas starszych. Bardzo mile widziane są przebrania i stroje karnawałowe. Tego też dnia wybierzemy króla i królową balu. Swoje głosy oddawać będziecie mogli na początku imprezy, tj. w godzinach od 17:00 do 17:30 na specjalnie przygotowanych przez Samorząd Uczniowski kartach do głosowania.

Dzień Sekretarki

25 stycznia przypada bardzo wyjątkowy dzień tak zwany dzień sekretarki. Może warto byłoby tego dnia pamiętać o naszej pani Eli...?

Zakończenie I semestru

Już 19 stycznia w piątek na 3 godzinie lekcyjnej odbędzie się apel na zakończenie pierwszego semestru. Na godzinę 9:50 zapraszamy klasy 7 oraz drugie i trzecie gimnazjalne, natomiast na godzinę 10:10 zapraszamy uczniów klas 4,5 i 6.

18 stycznia przypada Dzień Kubusia Puchatka

Tego dnia wszyscy przynosimy maskotki związane z bajką, bądź przebieramy się za któregoś z bohaterów bajki. Zaangażowanie uczniów klas starszych zostanie przeliczona na punkty w „Klasie na medal”.

Pomagamy zwierzakom

Podążając za inicjatywą klasy 6a od 15 stycznia do 10 lutego przeprowadzimy zbiórkę darów dla schroniska. Można przekazywać: karmę, zabawki dla zwierząt, legowiska, koce, preparaty witaminowe dla zwierząt, itp. Przyniesione rzeczy należy przekazywać p. A. Studzińskiej-Czyszka lub p. H. Boruckiej.

13 stycznia przypada międzynarodowy dzień koszuli

Z tej okazji wszystkie klasy starsze, to znaczy uczniowie klas 4, 5, 6, 7 oraz drugich i trzecich gimnazjalnych proszeni są o przyjście do szkoły 15 stycznia, a więc w poniedziałek, w eleganckich koszulach. Zadanie to policzone zostanie do rywalizacji „Klasa na medal”.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 14 stycznia w niedzielę!!!

Do 12 stycznia zbieramy w szkole pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, zatem macie jeszcze szansę pieniążki wymienić na serduszka. 

Już w środę Mikołajki!

Wszyscy przychodzimy w czapkach lub w strojach Mikołaja.

Tego dnia wszyscy mają „szczęśliwy numerek” i nie ma zadań domowych.

W czwartek na 4 godzinie lekcyjnej w budynku szkoły przy ulicy Morcinka odbędzie się specjalny apel dla uczniów klas starszych. Klasy 7, II i III gimnazjalne zapraszamy na godzinę 10.45. Klasy 4,5 i 6 przychodzą na godzinę 11.00.

 

Akcja „Przedświąteczne porządki”

Rozpoczynamy akcję, w ramach której od dziś do świąt 2 razy w tygodniu będzie oceniany porządek w szatni. Klasy starsze zdobędą w ten sposób dodatkowe punkty w rywalizacji „Klasa na medal”.

 

Prezenty pod choinkę

Co roku nasze Panie Bibliotekarki zbierają prezenty pod choinkę dla podopiecznych toruńskiego Hospicjum Światło. To dzieci, które zostały osierocone przez jedno lub dwoje rodziców, będących pod opieką hospicjum. Zachęcamy każdą klasą, aby przyłączyła się do tej akcji i złożyła się na jakiś drobny upominek: czekoladę, cukierki, kredki, maskotkę, książeczkę, bluzeczkę. Ewentualne podarki można dostarczać do obu naszych bibliotek - na Bema i na Morcinka.

 

„Szlachetna Paczka”

Bierzemy udział w akcji Szlachetna Paczka. Wszystkie przyniesione podarunki (środki czystości, kosmetyki, pościel, kołdry, poduszki (nieużywane), słodycze, sprzęt wędkarski, T-shirty, swetry, spodnie w rozmiarach: 134, XS, S, M/L, XL)  w budynku szkoły przy ulicy Bema możecie wkładać osobiście do kartonów na parterze. W budynku przy ulicy Morcinka kartony znajdują się w pokoju nauczycielskim, dlatego to co przyniesiecie przekażcie nauczycielom. Szczegółowe informacje na ten temat możecie znaleźć na naszym szkolny blogu.

 

Świąteczny wygląd sal lekcyjnych

Każda klasa zdobi swoją salę na święta. W klasach starszych 22 grudnia sale będą oceniane, a punkty wpisywane do rywalizacji „Klasa na medal”.

 

Informacje Samorządu Uczniowskiego – listopad


30 listopada: dyskoteka szkolna

Dla uczniów klasod IV do III gimnazjalnych (budynek szkoły przy ul. Morcinka, godz. 17-19, impreza jest darmowa).


Do 30 listopada: Jesienne drzewko życzeń i podziękowań – w ramach szkolnej kampanii budowania pozytywnych relacji rówieśniczych w szkole „Dialog i tolerancja”

Każda klasa od IV  do III gim. otrzyma kolorowy, jesienny liść. Na liściach należy napisać życzenia lub podziękowania skierowane do jakieś osoby lub grupy osób i zawiesić na drzewie na parterze w budynku przy ul. Morcinka. Klasa, która zawiesi swój listek otrzyma punkty do rywalizacji „Klasa na medal”. Liście dla klas czwartych będzie można odebrać u pani Ani Studzińskiej-Czyszka. Pani Ania odbierze i zawiesi gotowe liście w budynku przy ul. Morcinka.


Do 30 listopada: Klasowy kodeks zachowania – w ramach szkolnej kampanii budowania pozytywnych relacji rówieśniczych w szkole „Dialog i tolerancja”

Wszystkie klasy SP nr 7 od IV do III gimnazjalnych na godzinie wychowawczej pracują nad utworzeniem klasowego kodeksu zachowania (prosimy, by w kodeksach zawrzeć proste zasady zachowania - zachowanie porządku w salach lekcyjnych, toaletach, korytarzach i na boisku, używanie zwrotów grzecznościowych, bezpieczne zabawy, kulturalne odnoszenie się do innych osób, korzystanie z telefonów  itp…) Zapisują swoje propozycje na brystolu A2 i wszyscy się pod nimi podpisują.  Na zakończenie klasowe kodeksy zawieszają na drzwiach swoich sal lekcyjnych od strony korytarza. Kodeksy będą ocenione, więc zadbajcie o ich estetyczny wygląd, a otrzymane punkty zostaną wpisane do rywalizacji „Klasa na Medal”.


28 listopada: Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Tego dnia wszyscy uczniowie mają „szczęśliwy numerek”. Jest to również dzień wolny od zadań domowych.


27 listopada: szkolna zabawa andrzejkowa

Dla uczniów klasod IV do III gimnazjalnych (budynek szkoły przy ul. Morcinka – szczegółowy harmonogram wkrótce zostanie podany).

25 listopada: Dzień Pluszowego Misia

24 listopada przynosimy do szkoły nasze ukochane misie (każdy po 1). Przewodniczący klasy na 1, 2 lub 3 lekcji liczy uczniów, którzy przynieśli misia i zapisuje na kartce, zapisuje również ilość uczniów w klasie i oddaje nauczycielowi prowadzącemu lekcję. Nauczyciel  potwierdza informację podpisem i wrzuca do pudełka w pokoju nauczycielskim. Jest to zadanie do rywalizacji „Klasa na Medal”.


Do 24 listopada: zbiórka wosku

Stare świece, świeczki i podgrzewacze wrzucacie do specjalnie oznakowanych pojemników, które znajdować się będą na dyżurce w każdym z budynków naszej szkoły. Wosk wykorzystany zostanie podczas zabawy andrzejkowej dla uczniów klas od IV do III gimnazjalnych.


21 listopada: Światowy Dzień Życzliwości – w ramach szkolnej kampanii budowania pozytywnych relacji rówieśniczych w szkole „Dialog i tolerancja”

Dzień bez pytania, ale tylko dla uczniów, którzy przygotują pogodne, wesołe, przyjazne emotikony i przyczepią je do ubrania oraz będą nosić przez cały dzień. W tym dniu przewodniczący klasy na 3, 4 lub 5 lekcji liczy ilość uczniów z emotikonami, zapisuje na kartce, zapisuje również ilość uczniów w klasie i oddaje nauczycielowi na lekcji. Nauczyciel  potwierdza te dane podpisem i wrzuca do przygotowanego pudełka w pokoju nauczycielskim. Zadanie wpisane zostanie do rywalizacji „Klasa na Medal”.


17 listopada: Dzień Czarnego Kota

Tego dnia przebieramy się za czarne koty (czarny strój, ogon i maska lub odpowiedni makijaż na twarzy). Tego dnia przewodniczący klasy na 1, 2 lub 3 lekcji liczy „koty” i zapisuje na kartce, zapisuje również ilość uczniów w klasie i oddaje nauczycielowi prowadzącemu lekcję. Nauczyciel  potwierdza dane swoim podpisem i wrzuca do specjalnego pudełka w pokoju nauczycielskim. Zadanie wpisane zostanie do rywalizacji „Klasa na Medal”.


DOBREJ ZABAWY I POWODZENIA!!!


Samorząd Uczniowski przypomina:

 1. „Szczęśliwy numerek” zwalnia z odpowiedzi i kartkówek, które nie były wcześniej zapowiedziane.

 2. Piątki to dni wolne od zadań domowych.

 3. Co drugi piątek każdego miesiąca w budynku szkoły przy ulicy Morcinka przerwy spędzamy przy muzyce.

 4. W każdym miesiącu w ramach rywalizacji „Klasa na medal” oceniamy:

- ilość uwag pozytywnych (im więcej uwag pozytywnych, tym więcej punktów),

- ilość uwag negatywnych (im mniej uwag negatywnych, tym więcej punktów),

- ilość zebranej makulatury w kg (makulaturę można oddawać codziennie w obu budynkach szkoły; osoba ważąca wyda Wam karteczkę z informacją ile makulatury oddaliście – tą karteczkę należy jak najszybciej dostarczyć wychowawcy),

-ilość plastikowych nakrętek (informację o tym, ile sztuk nakrętek oddaliście przekazujecie wychowawcy).


Samorząd Uczniowski przypomina/informuje:

 

  1. Październik to miesiąc wolny od uzależnień – w związku z tym nasi szkolni pedagodzy zaproponowali zadanie (znaleźć je można na tablicach informacyjnych w obu budynkach szkoły i na stronie internetowej naszej szkoły), które punktowane będzie w rywalizacji „Klasa na medal”.
  2. Powraca „szczęśliwy numerek” (jeśli Twój numer z dziennika został wylosowany, to jeśli chcesz tego dnia zwolniony jesteś z odpowiedzi i kartkówek, które nie były wcześniej zapowiedziane).
  3. Piątki to dni wolne od zadań domowych.
  4. Co drugi piątek każdego miesiąca w budynku szkoły przy ulicy Morcinka przerwy będzie można spędzać przy muzyce.
  5. W każdym miesiącu (począwszy od października) w ramach rywalizacji „Klasa na medal” systematycznie punktowani będziecie za:

 

- ilość uwag pozytywnych (im więcej uwag pozytywnych, tym więcej punktów),

- ilość uwag negatywnych (im mniej uwag negatywnych, tym więcej punktów),

- ilość zebranej makulatury w kg (makulaturę można oddawać codziennie w obu budynkach szkoły do godz. 8.00; osoba ważąca wyda Wam karteczkę z informacją ile makulatury oddaliście – tą karteczkę należy jak najszybciej dostarczyć wychowawcy) – nasza szkoła bierze udział w konkursie, w którym do wygrania są fantastyczne nagrody,

-  ilość plastikowych nakrętek (informację o tym, ile sztuk nakrętek oddaliście przekazujecie wychowawcy) – w tym roku szkolnym wszystkie zebrane nakrętki przekazane zostaną do Stowarzyszenia Światło.

 

UWAGA!

Niedługo Dzień Nauczyciela!

Z tej okazji uczniowie będą mogli złożyć życzenia lub podziękowania swoim nauczycielom.

Życzenia można wrzucać do skrzynki, która w budynku szkoły przy ul. Bema znajduje się na parterze na dyżurce, natomiast w budynku szkoły przy ul. Morcinka jest wystawiona w bibliotece szkolnej.

„Na Bema” kartki z życzeniami zostaną nauczycielom rozdane w piątek 13.10, natomiast „na Morcinka” również w piątek życzenia zostaną odczytane w czasie przerw podczas specjalnego koncertu życzeń.

Pamiętaj:

- napisz życzenia lub podziękowania,

- podpisz się (imię, nazwisko, klasa),

- rzuć do skrzynki na dyżurce lub w bibliotece,

- życzenia mogą być od pojedynczych osób, grup lub całych klas.

 

 

 Konkurs

Z okazji Dnia Nauczyciela przygotowany został dla uczniów wyjątkowy konkurs!

Jego szczegóły znajdują się w każdym z budynków naszej szkoły w gablotach Samorządu Uczniowskiego.

Zapraszamy do zabawy i życzymy powodzenia!


Wybory do Samorządu Uczniowskiego


2 października 2017 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego

Klasy 4 głosowały na pierwszej i drugiej godzinie lekcyjnej w budynku szkoły przy ul. Bema, natomiast klasy: 5, 6, 7 oraz 2 i 3 gimnazjalne głosowały przez pierwsze 5 godzin lekcyjnych w budynku szkoły przy ul. Morcinka.

Uprawnionych do głosowania było 424 uczniów. Swoje głosy oddało 378. Dwa głosy były nieważne.

Kandydaci w wyborach uzyskali następujące ilości głosów:

Mateusz Szatkowski -            274 głosy,

Zuzanna Niewiadomska -      42 głosy,

Jakub Hanczewski -               44 głosy,

Zofia Von Styp Rekowska - 16 głosów.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Zdjęcia z wyborów znajdują się w naszej galerii.


Już 30 września świętować będziemy Dzień Chłopaka

 

Z okazji Dnia Chłopaka - my, dziewczyny, życzymy każdemu Chłopakowi:

- dziewczyny - najfajniejszej,

- ciastek - najsłodszych,

- samochodów - najszybszych,

- zabaw - najweselszych,

- przygód - najciekawszych,

... i butów - najlżejszych, w których daleko zajdzie!

 

NOWY TERMIN WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO – 02.10.2017r.

 

Do głosowania uprawnieni są wszyscy uczniowie klas 4-7 i klas gimnazjalnych.

Uczniowie klas 4 zagłosują na drugiej godzinie lekcyjnej w budynku szkoły przy ulicy Bema, natomiast pozostali uczniowie klas starszych oddadzą swoje głosy w bibliotece szkoły przy ulicy Morcinka zgodnie z harmonogramem:

kl. 5a godz. 9:00

kl. 5b godz. 9:10

kl. 6a godz. 10:50

kl. 6b godz. 9:20

kl. 6c godz. 11:00

kl. 7a godz. 8:20

kl. 7b godz. 9:30

kl. 2a gim. godz. 8:30

kl. 2b gim. godz. 11:10

kl. 2c gim. godz. 11:50

kl. 2d gim. godz. 12:00

kl. 2e gim. godz. 11:20

kl. 3a gim. godz. 12:10

kl. 3b gim. godz. 12:20

kl. 3c gim. godz. 10:50

kl. 3d gim. godz. 8:40.

 

W budynku szkoły przy ulicy Bema karty do głosowania osobiście rozda pani A. Studzińska-Czyszka.

W budynku szkoły przy ulicy Morcinka przewodniczący klasy (lub inny wskazany przez nauczyciela uczeń) na pierwszej swojej lekcji odbierze karty do głosowania od pani A. Jurkiewicz.

Ważne będą tylko głosy oddane na oryginalnych kartach do głosowania (z pieczątką Samorządu Uczniowskiego). Każdy z uczniów wybiera tylko jednego kandydata – zaznaczenie 2 lub więcej kandydatów czyni głos nieważnym.

UWAGA!!!

 Kampania wyborcza kandydatów do Zarządu Samorządu Uczniowskiego została przedłużona i potrwa do piątku – 29 września.


„Klasa na medal” powraca….

Już od października będziecie mogli udowadniać innym, że to właśnie Wasza klasa jest w naszej szkole we wszystkim najlepsza!!!

W ramach rywalizacji „Klasa na medal” w roku szkolnym 2017/2018 będziecie punktowani za:

-          ilość pozytywnych uwag w dzienniku,

-          ilość negatywnych uwag w dzienniku,

-          średnią ocen klasy,

-          ilość zebranej makulatury - w kilogramach,

-          ilość zebranych nakrętek plastikowych - w sztukach,

-          udział i zaangażowanie w imprezach, akcjach i zbiórkach okolicznościowych organizowanych przez szkołę.

 

Powodzenia!!!

 

Już wkrótce wybory do Samorządu Uczniowskiego!!!


Kandydować może każdy uczeń z klas 4-7 oraz 2 i 3 gimnazjalnych, który:

-          uzyska pisemne poparcie minimum 30 osób (uczniów, dyrekcji, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych szkoły),

-          zdobędzie pisemną rekomendację jednego z nauczycieli,

-          przygotuje plakat wyborczy (format A3!),

-          na piśmie wyrazi zgodę na udział w wyborach,

-          w formie pisemnej przygotuje krótką wypowiedź wyjaśniającą, co zmotywowało go do kandydowania do Zarządu Samorządu Uczniowskiego,

-          wszystkie powyższe dokumenty dostarczy jednemu z opiekunów Samorządu Uczniowskiego do 22.09.2017r.

 

Ważne terminy związane z wyborami:

 

12 – 22.09.2017r. - kampania wyborcza kandydatów

25.09.2017r. - apel, na którym zaprezentują się poszczególni kandydaci

26 – 27.09.2017r. - „cisza wyborcza”

28.09.2017r. - wybory do Samorządu Uczniowskiego

29.09.2017r. - liczenie głosów

02.10.2017r. - ogłoszenie wyników wyborów i początek działalności Samorządu Uczniowskiego

03.10.2017r. - pierwsze zebranie nowego Zarządu Samorządu Uczniowskiego

 

 Pamiętajmy, że wybory muszą być demokratyczne i tajne!!!

 

11.09.2017r. (poniedziałek) na 3 godz. lekcyjnej w budynku szkoły przy ulicy Morcinka na korytarzu na I piętrze odbędzie się apel, na który zapraszamy wszystkich uczniów klas starszych:

 

godz. 10.50 – klasy 7 oraz 2 i 3 gimnazjalne,

godz. 10.15 – klasy 4,5 i 6.

 

 

WITAMY PO WAKACJACH!!!!!