BIBLIOTEKA - DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA!

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI PRZY UL. BEMA:

Poniedziałek   10.00-15.00

Wtorek    8.00-14.30

Środa     8.00-14.30

Czwartek   8.00-14.00

Piątek     8.00-14.00

nauczyciel bibliotekarz

Joanna Sobczuk - nauczyciel bibliotekarz

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI PRZY UL. MORCINKA:

nauczyciel bibliotekarz
Izabela Kamińska-Smolarek

Biblioteka znajduje się w samym sercu naszej Szkoły- na pierwszym piętrze. Każdy Uczeń ma więc do niej blisko i każdy jest tu mile widziany.

Księgozbiór biblioteki stanowią:

• lektury szkolne,
  • literatura dla dzieci i młodzieży,
  • literatura naukowa i popularnonaukowa,
  • literatura pedagogiczna,
  •  bogaty księgozbiór podręczny – encyklopedie, słowniki, leksykony,
  • zbiory specjalne: kasety wideo i płyty DVD z programami edukacyjnymi i adaptacjami lektur szkolnych, edukacyjne programy multimedialne, i płyty CD z piosenkami edukacyjnymi.

Biblioteka gromadzi również dokumenty szkolne.

W wypożyczalni księgozbiór rozmieszczony jest działowo wg Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej, w obrębie działów – alfabetycznie.

W czytelni, która stanowi Szkolną Strefę Ciszy, Uczniowie mają do dyspozycji nie tylko księgozbiór podręczny, czasopisma „Victor Junior”, „Kumpel”, czy „Świerszczyk”, ale również stanowiska komputerowe, które zostały zainstalowane do poszukiwań źródłowych za pomocą sieci INTERNET. Tutaj też Uczniowie mogą spędzać przerwy, czekać na zajęcia dodatkowe, czytając książki lub odrabiając lekcje.

Ciekawe strony www:

Drodzy Uczniowie!

Na poniższej stronie znajdziecie szczegółowy opis tworzenia bibliografii przydatnych na przykład do olimpiad przedmiotowych. Stronę serdecznie polecam zainteresowanym, warto ją zapisać gdyż jeśli nie dziś to w przyszłości na pewno się przyda.

W ramach edukacji czytelniczej i medialnej Uczniowie są zapraszani do biblioteki na lekcje biblioteczne i imprezy czytelnicze, które świadczą o tym, że:

nasza biblioteka to nie tylko księgozbiór

ale również miejsce, gdzie sporo się dzieje

biblioteka1.png [259x448] W październiku włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Uczniowie klas IV-VI zaproszeni zostali na lekcje biblioteczne dotyczące historii pisma i wartości, jakie płyną z czytania książek. Wszyscy zmierzyli sobie szybkość czytania ze zrozumieniem i cóż, miny zadowolone nie były. Wniosek był tylko jeden- więcej czytania książek, mniej i telewizji.

Klasy II-III „przeniosły się w czasie” do dawnej szkoły i spróbowały trudnej sztuki kaligrafowania.

biblioteka3.png [300x168] biblioteka2.png [300x169]

W listopadzie uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelnika. Złożyli obietnicę, że często będą odwiedzali bibliotekę i że będą dbali o wypożyczone książki. Wszyscy wyszli z biblioteki z wybraną przez siebie książką.

biblioteka4.png [300x168]biblioteka5.png [300x168]

biblioteka6.png [300x168]

biblioteka7.png [300x309]

W naszej bibliotece działa Biblioteczny Klub Detektywistyczny. W każdy piątek spotykamy się i razem z Lasse i Mają, bohaterami książek z serii „Tajemnice…” , rozwiązujemy zawiłe zagadki.

biblioteka8.png [300x168]

biblioteka10.png [300x206]