su4.png [300x249]

 


      

 

  

logo_rekordowpng [253x258]

Szkolna Księga Rekordów

REGULAMIN KSIĘGI REKORDÓW SIÓDEMKI 


Blog Samorządu Uczniowskiego

Adres: http://blogsiodemki.blogspot.com/

Z przyjemnością zawiadamiamy, że został stworzony blog, na którym możecie publikować swoje materiały dotyczące życia szkoły. Macie ciekawe pomysły? Prześlijcie je na adres: blog.su.sp7@gmail.com Grupa redakcyjna bloga postara się je wykorzystać.

AKTUALNOŚCI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Samorząd Uczniowski przypomina:

  • piątki i poniedziałki to dni wolne od zadań domowych,
  • co drugi piątek miesiąca w budynku szkoły przy ul. Morcinka na przerwach gra muzyka,
  • w tym roku nasza szkoła ponownie bierze udział w zbiórce makulatury,
  • zbieramy również plastikowe nakrętki,
  • zdobywamy uwagi pozytywne i unikamy uwag negatywnych (w budynku szkoły przy ul. Morcinka powstał „pokój gier” - już od listopada klasa, która w danym miesiącu wykaże się minimalną ilością uwag negatywnych i zaimponuje uwagami pozytywnymi duże przerwy będzie mogła spędzać w tym pomieszczeniu),
  • na początku drugiego semestru odbędzie się „nocka w szkole” dla klasy (spośród klasy 4-8 i gimnazjalnych), która uzyska najlepsze wyniki w rywalizacji Klasa na medal w pierwszym semestrze,
  • zadania wykonywane w ramach rywalizacji Klasa na medal podliczają sami uczniowie – przewodniczący klasy lub jego zastępca, albo inny reprezentant klasy zlicza osoby, które wykonały zadanie, zapisuje na kartce razem z informacją, ile osób było tego dnia w szkole i z podpisem nauczyciela i wrzuca do odpowiedniego kartonika (z napisem SU) w pokoju nauczycielskim.

Zadania SU na listopad:

13.11

Światowy Dzień Bicia Rekordów

Wszystkie klasy, które tego dnia pobiją rekord (zgodnie z regulaminem Szkolnej Księgi Rekordów) otrzymają podwójną ilość punktów do rywalizacji Klasa na Medal.

Cały listopad

Klasowy Kodeks Zachowania

Wszystkie klasy w ramach Szkolnej Kampanii Przeciwko Agresji przygotują Klasowy Kodeks zachowania. Gotowe kodeksy eksponujemy na drzwiach swojej sali od strony korytarza. Kodeksy podpisujemy. Jest to zadanie do rywalizacji Klasa na medal – liczy się także estetyka wykonania.

Cały listopad

Jesienne drzewko Życzeń i podziękowań

Do końca listopada w budynku szkoły przy ul. Morcinka będzie „rosło” drzewko (po Wieczornicy Patriotycznej, wtedy też zostaną rozdane liście) – zadaniem każdej z klas starszych będzie przygotowanie odpowiedniego listka i zawieszenie go na drzewie. Zadanie wliczone zostanie do rywalizacji Klasa na Medal i realizowane będzie w ramach Szkolnej Kampanii Przeciwko Agresji.

19.11

Słodki Dzień

Z inicjatywy Rady Rodziców i również w ramach Szkolnej Kampanii Przeciwko Agresji, zarówno w budynku szkoły przy ul. Morcinka, jak i na Bema, będziemy obchodzić dzień pełen słodkości i smakołyków – za symboliczną sumę będziecie mogli kupić napoje, ciasta i tosty (tosty tylko na Morcinka).

Uczniowie chętni do przyniesienia ciasta na sprzedaż zgłaszają się do swojego wychowawcy, wychowawca wybiera 1 (na Morcinka) lub 2 (na Bema) osoby z klasy – ci uczniowie dostają za to 2 kupony na dowolne smakołyki.

26.11

Dzień Pluszowego Misia

Tego dnia każdy uczeń przychodzi przebrany za misia lub przynosi ze sobą do szkoły pluszowego misia. Jest to zadanie do rywalizacji Klasa na medal (przebrania liczymy x3).

30.11

Dzień Białych skarpetek

Wszyscy przychodzimy do szkoły w białych skarpetkach. Zadanie wliczone zostanie do rywalizacji Klasa na Medal.

30.11

Lanie wosku

Zgodnie ze staropolską tradycją andrzejkową na koniec listopada lać będziemy wosk. Do zabawy zapraszamy jednak tylko te osoby z każdej klasy, które są tym zainteresowane i które tego dnia przyniosą dla siebie do szkoły wosk.

Lanie wosku odbywać się będzie w sali nr 12 w budynku szkoły przy ul. Morcinka w godz. od 8.00 – 11.00 zgodnie z harmonogramem, który zostanie przedstawiony przed Andrzejkami.

Zadania SU na wrzesień/październik:

30.09

Już niedługo obchodzić będziemy Dzień Chłopaka!

Dziewczyny pamiętajcie o kolegach z klasy ;-) :-) ;-)

Teledyski nakręcone?

1.10

Samorząd Uczniowski razem z Panią Dyrektor zaprasza na apel inaugurujący początek roku szkolnego. Apel odbędzie się na 3 godzinie lekcyjnej w budynku szkoły przy ul. Morcinka. Zapraszamy na niego uczniów klas starszych – klas 4-8 i gimnazjalnych.

Uczniowie klas czwartych proszeni są o przejście na tę godzinę razem z nauczycielami prowadzącymi lekcje.

4.10 obchodzimy światowy Dzień Zwierząt

Od tego dnia rozpoczynamy w naszej szkole zbiórkę darów dla Schroniska dla Zwierząt w Toruniu.

W każdym z budynków naszej szkoły ustawiony będzie odpowiedni karton, do którego będziecie mogli przynosić karmę, obroże, smycze i inne akcesoria potrzebne zwierzakom, szczególnie podczas zimy.

Tego dnia pamiętamy o wszystkich naszych cudownych i kochanych zwierzaczkach. Każdy kto ma ochotę pochwalić się swoim ukochanym pupilem może przynieść zdjęcie (oczywiście niewielkich rozmiarów) swojego cudownego przyjaciela i przyczepić je na specjalnie przygotowanej do tego celu tablicy. Tablice znajdować się będą w obu budynkach naszej szkoły: na Bema - na parterze, na Morcinka na pierwszym piętrze.

5.10 obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu

Tego dnia każdy przyczepia sobie do ubrania uśmiechniętą emotkę.

Uwaga uczniowie klas starszych!!! - jest to zadanie do rywalizacji Klasa na medal!

14.10 obchodzimy dzień Edukacji Narodowej i święto Nauczyciela

Z tej okazji już 12 października będziecie mogli przygotować wspaniałe życzenia dla swoich nauczycieli i w każdym z budynków naszej szkoły przyczepić je na specjalnie przygotowanych  tablicach.

Uczniowie klas starszych za życzenia otrzymają punkty w rywalizacji Klasa na medal.

16 października obchodzimy Dzień Szefa

Naszym szefem jest Pani Dyrektor. Tego dnia będziecie mogli napisać i przyczepić na odpowiednich tablicach życzenia dla Pani Dyrektor. Tablice znajdować się będą w obu budynkach naszej szkoły: przy ulicy Bema tablica wystawiona zostanie naprzeciwko wejścia na parterze, natomiast w budynku szkoły przy ul. Morcinka taka tablica znajdzie się na pierwszym piętrze na korytarzu.

24 październik to Światowy Dzień Walki z Otyłością

Tego dnia wszystkich uczniów zapraszamy na dużej przerwie na wspólną gimnastyka przy muzyce. W budynku szkoły przy ul. Morcinka odbędzie się ona na pierwszym piętrze. W budynku szkoły przy ulicy Bema zapraszamy wszystkich bez obuwia lub w odpowiednich butach na salę gimnastyczną.

25 październik to Dzień Kundelka oraz Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt

Tego dnia kończymy zbiórkę darów dla schroniska.

30 października przypada Dzień Spódnicy

Jak każdego roku wszyscy proszeni są o przyjście tego dnia do szkoły w spódniczkach, również chłopcy - ich odwaga zostanie policzona razy 3 do rywalizacji Klasa na medal!!!

30 października

Zapraszamy wszystkich uczniów klas starszych na 17:00 do szkoły przy ul. Morcinka na pierwszą w tym roku dyskotekę pod nazwą: Jesienny Bal Przebierańców. Wszystkie super przebrania będą liczone do rywalizacji Klasa na medal.