etwinning.jpg [262x82] eTwinning to europejska współpraca szkół i przedszkoli realizowana przy pomocy mediów elektronicznych. Program umożliwia taką współpracę placówkom w całej Europie. Uczniowie współdziałają z rówieśnikami ze szkół partnerskich: wykonują zadania, uczą się wspólnie i od siebie nawzajem.

eTwinning zachęca do poznawania i wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) oraz aktywnych metod pracy z uczniem. Program wspiera rozwijanie wszystkich kompetencji kluczowych już od najmłodszych lat. Projekty mogą dotyczyć różnorodnych tematów i zagadnień, łączyć w sposób innowacyjny problematykę z różnych przedmiotów szkolnych, pozwalając jednocześnie na wzbogacenie wiedzy ucznia zgodnie z podstawą programową.

Christmas wishes – Świąteczne życzenia

Dzieci uczęszczające na kółko z języka angielskiego dla klas drugich i trzecich wzięły udział w projekcie Bożonarodzeniowym. Na kółku tworzyliśmy kartki świąteczne z życzeniami w języku angielskim oraz polskim. Kartki zostały wysłane do szkół w różnych krajach, między innymi Grecji, Polski, Rumunii, Turcji i Litwy.

My również otrzymaliśmy karki świąteczne od uczniów z wymienionych krajów. Oglądanie kartek i czytanie życzeń w różnych językach sprawiło nam wiele radości. Dzieci wybrały po parę kartek, które spodobały im się najbardziej i zabrały je do domu. Jest to jedyna w swoim rodzaju pamiątka.

etwinning1.jpg [300x287]

The food and culture of our countries –

Jedzenie i kultura naszych krajów

Na kółku z języka angielskiego dla klas czwartych uczniowie również z chęcią biorą udział w projekcie eTwinningowym. W tym roku przygotowujemy prezentacje o Polsce, naszym pięknym mieście oraz o tradycyjnych potrawach w naszym kraju. Na zajęciach oglądamy również to, co przygotowali uczniowie z innych krajów. Kraje biorące udział w tym projekcie to Słowenia, Portugalia, Grecja, Hiszpania, Francja, Włochy i Wielka Brytania.

Korzystamy również z platformy TwinSpace. To właśnie tam umieszczamy wszystkie wypracowane materiały projektowe. Uczniowie mogą kontaktować się ze sobą w Kąciku Ucznia używając forum, czat lub e-maili. Wszystko, oczywiście, pod nadzorem nauczyciela.

etwinning2.jpg [300x236]