su4.png [300x249]

 


      

 

  

logo_rekordowpng [253x258]

Szkolna Księga Rekordów

REGULAMIN KSIĘGI REKORDÓW SIÓDEMKI 


Blog Samorządu Uczniowskiego

Adres: http://blogsiodemki.blogspot.com/

Z przyjemnością zawiadamiamy, że został stworzony blog, na którym możecie publikować swoje materiały dotyczące życia szkoły. Macie ciekawe pomysły? Prześlijcie je na adres: blog.su.sp7@gmail.com Grupa redakcyjna bloga postara się je wykorzystać.

AKTUALNOŚCI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Samorząd Uczniowski przypomina:

  • piątki i poniedziałki to dni wolne od zadań domowych,
  • co drugi piątek miesiąca w budynku szkoły przy ul. Morcinka na przerwach gra muzyka,
  • w tym roku nasza szkoła ponownie bierze udział w zbiórce makulatury,
  • zbieramy również plastikowe nakrętki,
  • zdobywamy uwagi pozytywne i unikamy uwag negatywnych (w budynku szkoły przy ul. Morcinka powstał „pokój gier” - już od listopada klasa, która w danym miesiącu wykaże się minimalną ilością uwag negatywnych i zaimponuje uwagami pozytywnymi duże przerwy będzie mogła spędzać w tym pomieszczeniu),
  • na początku drugiego semestru odbędzie się „nocka w szkole” dla klasy (spośród klasy 4-8 i gimnazjalnych), która uzyska najlepsze wyniki w rywalizacji Klasa na medal w pierwszym semestrze,
  • zadania wykonywane w ramach rywalizacji Klasa na medal podliczają sami uczniowie – przewodniczący klasy lub jego zastępca, albo inny reprezentant klasy zlicza osoby, które wykonały zadanie, zapisuje na kartce razem z informacją, ile osób było tego dnia w szkole i z podpisem nauczyciela i wrzuca do odpowiedniego kartonika (z napisem SU) w pokoju nauczycielskim.

 

Zadania SU na marzec/kwiecień 

01.03           Dzień Piegów 

Wszyscy naklejamy lub rysujemy sobie piegi na twarzach - ilość piegowatych osób wliczamy do rywalizacji Klasa na medal (w przypadku uczniów klas starszych). 

06.03             Europejski Dzień Logopedy  

Kochani nie zapomnijcie o naszej Pani Logopedce!  

08.03             Dzień Kobiet 

Przygotowujemy życzenia dla wszystkich Kobiet (małych i dużych) i umieszczamy je na zewnętrznej stronie drzwi swojej klasy (nie zapomnijcie się podpisać). W klasach starszych zadanie wliczamy do rywalizacji Klasa na medal. 

11.03             10.03 - Dzień Mężczyzn 

Z tej okazji wszystkie dziewczynki przychodzą do szkoły w krawatach albo w muszkach. Ilość odpowiednio ubranych dziewczynek wliczamy do rywalizacji Klasa na medal (w przypadku uczniów klas starszych). 

14.03             Biały Dzień 

Wszyscy ubieramy na siebie coś białego (skarpetki i bielizna nie wystarczą!!!). Ilość osób z białymi elementami stroju wliczamy do rywalizacji Klasa na medal (w przypadku uczniów klas starszych). 

18-22.03       Szkoła Kwitnąca Wiosną 

Cały tydzień bez zadań domowych (można dawać zadania tylko chętnym). 

Wszystkie klasy („0” również) walczą o wyjątkową nagrodę - „Smaczną ucztę”. Zadanie wymaga kreatywności…. Wykonujemy je wspólnie z Wychowawcą. Jedyne ograniczenie stanowi Wasza pomysłowość. 

Każda z klas ma za zadanie upiększenie szkoły i terenu wokół niej (możecie sadzić kwiatki, krzewy i drzewa, stworzyć przenośne klomby, zbudować fontannę, zagospodarować szkolny balkon, upiększyć parapety w klasach, udekorować szkolne korytarze i szatnie, ukwiecić stołówkę, itd., itd….). Wykonanie zadania trzeba udokumentować (np.: zdjęcia, fotoreportaż, gazetka, itp.) i przekazać jednemu z opiekunów SU do dnia 29.03.2019r. 

21.03             I Dzień Wiosny/Dzień Szczęścia 

Tego dnia wszyscy mają szczęśliwy numerek. 

Wiosenna muzyka zagra na każdej przerwie (na Morcinka). 

Nie ma tradycyjnych lekcji – owszem odbywają się one zgodnie z planem, ale w zmienionej formie! Na każdej lekcji bawimy się i gramy – gry nawiązują do poszczególnych przedmiotów lekcyjnych. 

Liczymy na kreatywność uczniów, którzy tydzień wcześniej ustalą z poszczególnymi nauczycielami przebieg lekcji (można wychodzić na dwór). 

UWAGA!!!            Zadanie Specjalne 

Wśród uczniów uczęszczających do szkoły przy ul. Morcinka wybierzemy 5 Opiekunów Szkolnego Pokoju Gier. 

Do konkursu przystąpić może każdy uczeń z klas 5-8 + 3Gim., który do 18.03.2019r. wypełni następujące zadania: 

- uzyska pisemną zgodę wychowawcy, 

- uzyska poparcie min. 20 osób (mogą być uczniowie i pracownicy szkoły), 

- wymyśli oryginalną nazwę pomieszczenia, 

- zaaranżuje wystrój pomieszczenia (może być projekt lub opis), 

- zaproponuje sposób wykorzystania pokoju gier (można napisać regulamin lub tylko opisać swój pomysł).  

01.04           Międzynarodowy Dzień Klowna 

Osoby przebrane wliczamy do rywalizacji Klasa na medal (w przypadku uczniów klas starszych) – nie wystarczy maska. 

03-05.04       Kiermasz Wielkanocny 

Uczniowie zainteresowani udziałem w kiermaszu przynoszą własnoręcznie (lub z pomocą rodziców, babć i sąsiadek ;-) ) wykonane ozdoby świąteczne i wiosenne do dnia 01.04.2019r. do jednej z opiekunek SU. 

Kiermasz odbędzie się w budynku szkoły przy ul. Bema w czasie rekolekcji. Zebrane pieniądze przekazane zostaną RR i umożliwią zakup kolejnego stołu „Piłkarzyków”. 

25.04             Dzień Sekretarki  

Kochani nie zapomnijcie o naszej Pani Eli! 

29.04             Międzynarodowy Dzień Tańca  

Na dużej przerwie (na boisku lub sali gimnastycznej (Bema)/I piętrze (Morcinka) w przypadku deszczu) odbędą się pokazy taneczne. Zapisy chętnych (soliści, duety, zespoły) dla uczniów z Bema u p. Ani Czyszki, dla uczniów z Morcinka u p. Oli Jurkiewicz lub p. J. Filipowicz do dnia 24.04.2019r. 

30.04             Święto Konstytucji 3 Maja 

Do tego dnia przygotowujecie piękne plakaty dotyczące naszego narodowego święta i umieszczacie je na zewnętrznej stronie drzwi swojej klasy. Zadanie dotyczy również uczniów klas młodszych i oddziału „0”.


Zadania Samorządu Uczniowskiego: 

Zadania SU na styczeń i luty:

07.01           Dzień dziwaka

wszyscy zakładamy na siebie najdziwniejsze stroje i czeszemy się w jak najbardziej wymyślne fryzury - ilość dziwnych przebrań wliczamy do rywalizacji Klasa na medal 
(w przypadku uczniów klas starszych)

14-27.01      ferie zimowe 

Kochani nie zapomnijcie!!! A jeszcze przed feriami podsumujemy rywalizację Klasa na medal.

30.01          Dzień rogalika

każdy z nas przynosi do szkoły tego dnia rogalik – obojętnie, czy będzie on z nadzieniem, czy bez. W klasach starszych ilość  rogalików przelicza się na punkty w rywalizacji Klasa na medal.

Styczeń/luty           turniej „Piłkarzyków stołowych”

punkty w rywalizacji Klasa na medal zdobędzie klasa, która wystawi swoją reprezentację. Dodatkowo za zdobycie pucharu dyrektora szkoły czyli za miejsce I na poziomach 5-6, 7-8 oraz gimnazjum przyznane zostaną „ekstra” punkty.

01.02           Apel podsumowujący I semestr

01.02           Karnawałowy bal przebierańców

w godz. 17-19 odbędzie się I w tym roku kalendarzowym dyskoteka dla uczniów kl. 4-8 i gim. Ilość przebrań przeliczona zostanie na punkty w rywalizacji Klasa na medal.

01.02           nocka w szkole

jeszcze przed feriami wskazana zostanie klasa, z której uczniowie będą mogli wziąć w niej udział.

01.02           Dzień gumy do żucia

tego dnia na każdej lekcji wszyscy uczniowie bezkarnie mogą żuć gumę - pod warunkiem jednak, że nie będzie ona wystawała z ich ust, nie będą puszczać balonów i nie będą mlaskać!

05.02            Światowy dzień Nutelli

wszyscy przynosimy do szkoły kanapki z Nutellą lub innym masłem kakaowym, bądź czekoladowym. W klasach starszych każda kanapka to punkt, który przeliczany zostanie 
w rywalizacji Klasa na medal.

08.02            Dzień pizzy

nie zapomnijcie tego dnia zjeść chociaż jednego kawałka tak wspaniałej potrawy!!!

11-14.02

będziecie mogli wrzucać napisane przez siebie walentynki do specjalnie przygotowanych kartoników - w każdym z budynków z naszej szkoły taki kartonik znajdować się będzie na dyżurce.

14.02            Walentynki

wasze liściki przyjaźni i miłości zostaną rozdane - oczywiście po wcześniejszej weryfikacji odnośnie wulgaryzmów….

26.02                   Dzień spania w miejscach publicznych

tego dnia każdy przychodzi do szkoły ubrany w swoją ukochaną piżamkę lub szlafroczek i przynosi poduszeczkę. Uczniów klas starszych poprosimy o przeliczenie osób, które wykonają zadanie, aby móc wliczyć punkty do Klasy na medal.

GRUDZIEŃ

17.12 Dzień bez Przekleństw
tego dnia wszyscy używamy poprawnie tylko i wyłącznie naszego pięknego języka polskiego. 

do 19.12 ozdabiamy swoje sale
uczniowie klas starszych otrzymają za to punkty w rywalizacji Klasa na medal. 

19.12 Słodki Dzień
z każdej klasy po 2 ciasta, tym razem również uczniów klas 0-3 zachęcamy do przygotowania domowych wypieków. 

od 19.12-21.12 kiermasz świąteczny
(zebrane pieniążki trafią na konto Rady Rodziców i w późniejszym czasie wykorzystane zostaną na cele charytatywne oraz na potrzeby całej społeczności uczniowskiej) – do 17.12 możecie przynosić własnoręcznie przygotowane ozdoby świąteczne.

Zadania SU na listopad:

13.11

Światowy Dzień Bicia Rekordów

Wszystkie klasy, które tego dnia pobiją rekord (zgodnie z regulaminem Szkolnej Księgi Rekordów) otrzymają podwójną ilość punktów do rywalizacji Klasa na Medal.

Cały listopad

Klasowy Kodeks Zachowania

Wszystkie klasy w ramach Szkolnej Kampanii Przeciwko Agresji przygotują Klasowy Kodeks zachowania. Gotowe kodeksy eksponujemy na drzwiach swojej sali od strony korytarza. Kodeksy podpisujemy. Jest to zadanie do rywalizacji Klasa na medal – liczy się także estetyka wykonania.

Cały listopad

Jesienne drzewko Życzeń i podziękowań

Do końca listopada w budynku szkoły przy ul. Morcinka będzie „rosło” drzewko (po Wieczornicy Patriotycznej, wtedy też zostaną rozdane liście) – zadaniem każdej z klas starszych będzie przygotowanie odpowiedniego listka i zawieszenie go na drzewie. Zadanie wliczone zostanie do rywalizacji Klasa na Medal i realizowane będzie w ramach Szkolnej Kampanii Przeciwko Agresji.

19.11

Słodki Dzień

Z inicjatywy Rady Rodziców i również w ramach Szkolnej Kampanii Przeciwko Agresji, zarówno w budynku szkoły przy ul. Morcinka, jak i na Bema, będziemy obchodzić dzień pełen słodkości i smakołyków – za symboliczną sumę będziecie mogli kupić napoje, ciasta i tosty (tosty tylko na Morcinka).

Uczniowie chętni do przyniesienia ciasta na sprzedaż zgłaszają się do swojego wychowawcy, wychowawca wybiera 1 (na Morcinka) lub 2 (na Bema) osoby z klasy – ci uczniowie dostają za to 2 kupony na dowolne smakołyki.

26.11

Dzień Pluszowego Misia

Tego dnia każdy uczeń przychodzi przebrany za misia lub przynosi ze sobą do szkoły pluszowego misia. Jest to zadanie do rywalizacji Klasa na medal (przebrania liczymy x3).

30.11

Dzień Białych skarpetek

Wszyscy przychodzimy do szkoły w białych skarpetkach. Zadanie wliczone zostanie do rywalizacji Klasa na Medal.

30.11

Lanie wosku

Zgodnie ze staropolską tradycją andrzejkową na koniec listopada lać będziemy wosk. Do zabawy zapraszamy jednak tylko te osoby z każdej klasy, które są tym zainteresowane i które tego dnia przyniosą dla siebie do szkoły wosk.

Lanie wosku odbywać się będzie w sali nr 12 w budynku szkoły przy ul. Morcinka w godz. od 8.00 – 11.00 zgodnie z harmonogramem, który zostanie przedstawiony przed Andrzejkami.

Zadania SU na wrzesień/październik:

30.09

Już niedługo obchodzić będziemy Dzień Chłopaka!

Dziewczyny pamiętajcie o kolegach z klasy ;-) :-) ;-)

Teledyski nakręcone?

1.10

Samorząd Uczniowski razem z Panią Dyrektor zaprasza na apel inaugurujący początek roku szkolnego. Apel odbędzie się na 3 godzinie lekcyjnej w budynku szkoły przy ul. Morcinka. Zapraszamy na niego uczniów klas starszych – klas 4-8 i gimnazjalnych.

Uczniowie klas czwartych proszeni są o przejście na tę godzinę razem z nauczycielami prowadzącymi lekcje.

4.10 obchodzimy światowy Dzień Zwierząt

Od tego dnia rozpoczynamy w naszej szkole zbiórkę darów dla Schroniska dla Zwierząt w Toruniu.

W każdym z budynków naszej szkoły ustawiony będzie odpowiedni karton, do którego będziecie mogli przynosić karmę, obroże, smycze i inne akcesoria potrzebne zwierzakom, szczególnie podczas zimy.

Tego dnia pamiętamy o wszystkich naszych cudownych i kochanych zwierzaczkach. Każdy kto ma ochotę pochwalić się swoim ukochanym pupilem może przynieść zdjęcie (oczywiście niewielkich rozmiarów) swojego cudownego przyjaciela i przyczepić je na specjalnie przygotowanej do tego celu tablicy. Tablice znajdować się będą w obu budynkach naszej szkoły: na Bema - na parterze, na Morcinka na pierwszym piętrze.

5.10 obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu

Tego dnia każdy przyczepia sobie do ubrania uśmiechniętą emotkę.

Uwaga uczniowie klas starszych!!! - jest to zadanie do rywalizacji Klasa na medal!

14.10 obchodzimy dzień Edukacji Narodowej i święto Nauczyciela

Z tej okazji już 12 października będziecie mogli przygotować wspaniałe życzenia dla swoich nauczycieli i w każdym z budynków naszej szkoły przyczepić je na specjalnie przygotowanych  tablicach.

Uczniowie klas starszych za życzenia otrzymają punkty w rywalizacji Klasa na medal.

16 października obchodzimy Dzień Szefa

Naszym szefem jest Pani Dyrektor. Tego dnia będziecie mogli napisać i przyczepić na odpowiednich tablicach życzenia dla Pani Dyrektor. Tablice znajdować się będą w obu budynkach naszej szkoły: przy ulicy Bema tablica wystawiona zostanie naprzeciwko wejścia na parterze, natomiast w budynku szkoły przy ul. Morcinka taka tablica znajdzie się na pierwszym piętrze na korytarzu.

24 październik to Światowy Dzień Walki z Otyłością

Tego dnia wszystkich uczniów zapraszamy na dużej przerwie na wspólną gimnastyka przy muzyce. W budynku szkoły przy ul. Morcinka odbędzie się ona na pierwszym piętrze. W budynku szkoły przy ulicy Bema zapraszamy wszystkich bez obuwia lub w odpowiednich butach na salę gimnastyczną.

25 październik to Dzień Kundelka oraz Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt

Tego dnia kończymy zbiórkę darów dla schroniska.

30 października przypada Dzień Spódnicy

Jak każdego roku wszyscy proszeni są o przyjście tego dnia do szkoły w spódniczkach, również chłopcy - ich odwaga zostanie policzona razy 3 do rywalizacji Klasa na medal!!!

30 października

Zapraszamy wszystkich uczniów klas starszych na 17:00 do szkoły przy ul. Morcinka na pierwszą w tym roku dyskotekę pod nazwą: Jesienny Bal Przebierańców. Wszystkie super przebrania będą liczone do rywalizacji Klasa na medal.


Zadania SU na styczeń:

 

07.01                   Dzień dziwaka

wszyscy zakładamy na siebie najdziwniejsze stroje i czeszemy się w jak najbardziej wymyślne fryzury - ilość dziwnych przebrań wliczamy do rywalizacji Klasa na medal 
(w przypadku uczniów klas starszych)

 

14-27.01      ferie zimowe 

Kochani nie zapomnijcie!!! A jeszcze przed feriami podsumujemy rywalizację Klasa na medal.

 

30.01                        Dzień rogalika

każdy z nas przynosi do szkoły tego dnia rogalik – obojętnie, czy będzie on z nadzieniem, czy bez. W klasach starszych ilość  rogalików przelicza się na punkty w rywalizacji Klasa na medal.

 

Styczeń/luty           turniej „Piłkarzyków stołowych”

punkty w rywalizacji Klasa na medal zdobędzie klasa, która wystawi swoją reprezentację. Dodatkowo za zdobycie pucharu dyrektora szkoły czyli za miejsce I na poziomach 5-6, 7-8 oraz gimnazjum przyznane zostaną „ekstra” punkty.

 

01.02                        Apel podsumowujący I semestr

01.02                        Karnawałowy bal przebierańców

w godz. 17-19 odbędzie się I w tym roku kalendarzowym dyskoteka dla uczniów kl. 4-8 i gim. Ilość przebrań przeliczona zostanie na punkty w rywalizacji Klasa na medal.

 

01.02                        nocka w szkole

jeszcze przed feriami wskazana zostanie klasa, z której uczniowie będą mogli wziąć w niej udział.

 

01.02                   Dzień gumy do żucia

tego dnia na każdej lekcji wszyscy uczniowie bezkarnie mogą żuć gumę - pod warunkiem jednak, że nie będzie ona wystawała z ich ust, nie będą puszczać balonów i nie będą mlaskać!

 

05.02                        Światowy dzień Nutelli

wszyscy przynosimy do szkoły kanapki z Nutellą lub innym masłem kakaowym, bądź czekoladowym. W klasach starszych każda kanapka to punkt, który przeliczany zostanie 
w rywalizacji Klasa na medal.

 

08.02                        Dzień pizzy

nie zapomnijcie tego dnia zjeść chociaż jednego kawałka tak wspaniałej potrawy!!!

 

11-14.02

będziecie mogli wrzucać napisane przez siebie walentynki do specjalnie przygotowanych kartoników - w każdym z budynków z naszej szkoły taki kartonik znajdować się będzie na dyżurce.

 

14.02                        Walentynki

wasze liściki przyjaźni i miłości zostaną rozdane - oczywiście po wcześniejszej weryfikacji odnośnie wulgaryzmów….

 

26.02                        Dzień spania w miejscach publicznych

tego dnia każdy przychodzi do szkoły ubrany w swoją ukochaną piżamkę lub szlafroczek 
i przynosi poduszeczkę. Uczniów klas starszych poprosimy o przeliczenie osób, które wykonają zadanie, aby móc wliczyć punkty do Klasy na medal.